7 міфів про хрещення дітей

22 Квітня 2016 10:43
videofoto.net.ua

videofoto.net.ua

Обряд хрещення дитини має тисячолітню історію. Але найцікавіше в тому, що багато батьків не знають, як правильно проходити цей обряд.

Міф 1
Деякі батьки відмовляються від хрещення дитини, вважаючи, що обряд хрещення треба проводити, коли малюк підросте і буде в свідомому віці.
Неправда
Якщо дитина народилася у християнській родині, то вона повинна бути охрещена в ранньому віці. Крихітці з дитинства повинні щепитися всі християнські норми і правила.

Міф 2
Багато хто боїться запрошувати в хресні мами вагітних родичок або подруг, вважаючи що вагітна жінка не може стати хрещеною мамою.
Неправда
Майбутня мама може стати хрещеною і ніяких заборон на відвідування церкви для жінки в положенні немає. Єдине – треба враховувати, що деякий час під час таїнства їй треба буде тримати малюка на руках. Виходячи з цього, жінці в положенні просто може бути важко.

Міф 3
Чоловіки стоять на правій половині церкви, а жінки – на лівій.
Правда
Раніше спеціально для цієї мети в церквах стояла спеціальна перегородка, що розділяла храм на ліву і праву половини. Це було зроблено спеціально, щоб під час богослужіння у присутніх у храмі не було гріховних спокус і приводів відволікатися.

Міф 4
Батьки намагаються хрестити малюка лише в недільні дні. Але часто в неділю церква досить багатолюдна.
Неправда
Дітей можна хрестити в будь-який день тижня – і в піст, і в свята.

Міф 5
Вважається, що мамі не можна перебувати в церкві під час хрещення дитини.
Неправда
Якщо минуло сорок днів після народження дитини, і священик провів ритуал введення мами до церкви, то ніяких обмежень на її присутність у храмі під час хрещення немає. До того ж і мама, і малюк будуть спокійнішими під час таїнства.

Міф 6
Якщо малюк розкричиться під час обряду хрещення, то мамі підходити до нього не можна.
Неправда
У процесі обряду, якщо крихітка капризує, то священик може перервати священнодійство і дати можливість крихітці прийти в “належний” настрій. Тобто мамі можна підійти і напоїти крихітку, а, якщо це потрібно, то і дати йому пустушку.

Міф 7
При хрещенні треба обов’язково занурювати малюка в купіль з головою.
Неправда
Занурення з головою – не обов’язкова дія. Адже не всі проходять обряд хрещення в дитячому віці. Досить просто намочити святою водою голівку малюка.

Джерело: gazeta.ua