Катання в горах: 10 правил безпеки

2 Лютого 2017 10:01

Пам’ятай, що не варто безвідповідально ставитися до правил поведінки на схилах під час катання. Їх дотримання може запобігти отриманню травми тобою та твоїми сусідами по катанню. Тобі треба ці правила прочитати, запам’ятати і виконати.

  1. Перед поїздкою на відпочинок обов’язково оформіть медичну страховку. В жодному разі не можна сподіватися: “Раптом пощастить”. У горах можливі різні непередбачені ситуації.
  2. Виходь тільки на траси підходящої категорії. Якщо ти новачок, то не поспішай вибирати складні траси для професіоналів.
  3. Обов’язково звертай увагу на схил обраної гори. Адже лавини в горах ще ніхто не скасовував. Свідченням регулярного сходу лавин з мокрого снігу є характерні вали, які складаються з каменів, дерну, частин дерев, трави.

Катання на лижах в горах

© Shutterstock
  1. Пам’ятай, що ти не сама катаєшся на схилах. Поводься таким чином, щоб не завдати небезпеки іншим відпочивальникам. Намагайся тримати дистанцію, не зближуючись із іншими лижниками. У Європі “влетіти в копієчку” можуть не тільки нанесені травми, але й псування майна. Пам’ятай, що сноубордер або лижник відповідальний не тільки за свою поведінку, але й за справність свого спорядження.
  2. Під час спуску контролюй свою швидкість і напрямок руху відповідно до крутизни схилу, погодних умов і наявності перешкод таким чином, щоб не створювати небезпеку на схилі іншим. Зіткнення часто трапляються через те, що лижники або сноубордисти спускаються занадто швидко, не стежачи і не помічаючи інших.
  3. У жодному разі не виход на схил гори в стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп’яніння.
  4. Якщо так сталося, що ти впала, то постарайся не створювати перешкоди для інших.

Катання на лижах в горах

© Shutterstock
  1. Підніматися по трасі без використання гірськолижного витягу необхідно праворуч по краю схилу, не заважаючи лижникам і сноубордистам, які спускаються.
  2. При перетині схилу впевнись, що зверху ніхто не спускається на лижах чи сноуборді.
  3. Не зупиняйся на вузьких ділянках трас і тих відтинках, які погано проглядаються, на віражах і за пагорбами, тому що лижник, який спускається, тебе не бачить.
Джерело: travel.tochka.net