Як не захворіти на грип на роботі: 5 ефективних порад

15 Вересня 2017 13:13

Як не заразитися грипом під час епідемії – питання, яке стає актуальним, як тільки серйозно похолодає, і всі навколо починають недвозначно кашляти і чхати. І в цих умовах ще доводиться ходити на роботу і перебувати там цілий день. Як же вистояти і не захворіти на грип на роботі?

Багатьом із нас знайома ситуація, коли хвора людина завзято продовжує ходити на роботу і ні за що не погоджується пересидіти, а точніше – перележати небезпечний період вдома, в ліжку. Можливо, ти і сама цим грішиш? Чи то через страх втратити роботу, то чи в переживаннях, що без неї не впораються, то чи через низьку оплату лікарняного, чи то просто в силу байдужого ставлення до свого здоров’я – причин багато.

Але проблема ще й у тому, що крім власного здоров’я, людина з грипом у великому колективі піддає серйозній небезпеці зараження своїх колег, співробітників, а також клієнтів. Хороший начальник повинен гнати такого підлеглого в три шиї і не пускати на поріг офісу до повного його одужання.

Небезпека зараження грипом під час епідемії існує завжди, а тому бажано вжити кілька простих і дієвих заходів щодо профілактики грипу та застуди. Адже набагато простіше не допустити зараження грипом, ніж лікуватися від нього.

  1. Як не захворіти на грип: профілактика на роботі

Протирай серветкою з дезинфікуючою рідиною дверні ручки, вимикачі, поверхню робочого столу, спинку стільця, комп’ютерну клавіатуру, мишку, тобто найбільш популярні предмети в офісі, до яких може торкатися велика кількість людей – як здорових, так і хворих. Саме тут у першу чергу накопичується купа вірусів і бактерій. Зрозуміло, що електроприлади слід протирати з обережністю і не мокрою, а трохи вологою серветкою.

  1. Як не заразитися грипом під час епідемії: профілактика в місцях загального користування

Те ж правило стосується і місць загального користування. З метою безпеки і гігієни бажано мати свій посуд, чашку, ложку, рушник і не користуватися чужими предметами під час обіду або перекусів. Причому, робити це слід не тільки в період епідемії грипу.

  1. Як не захворіти на грип: температура в приміщенні

У холодний період року слід підтримувати не дуже високу температуру в приміщенні, де знаходяться працівники. Оптимальною вважається температура повітря не вище 22°С, а ось при більш високій температурі слизова оболонка дихальних шляхів пересихає, відчуває нестачу вологи і тому більш схильна до потрапляння інфекції. Також важливо робити п’ятихвилинки для провітрювання приміщень.

  1. Як не захворіти на грип: вологість у приміщенні

Грип, як відомо, передається повітряно-крапельним шляхом, а тому крім провітрювання важливо робити регулярне вологе прибирання приміщення і зволоження повітря. Можна скористатися спеціальними зволожувачами, а можна класти на радіатори і засоби опалення вологі рушники.

  1. Як не заразитися від хворого на грип: профілактика брудних рук

Намагайся якомога частіше мити руки після контактів з людьми і предметами. Руки – один із головних шляхів потрапляння інфекції від хворої людини до здорової, а тому їх слід регулярно мити з дезінфікуючим засобом. Також не лазь брудними руками в рот і ніс, не три очі, щоб не занести туди інфекцію.

Джерело: tochka.net