Навчальні заклади Житомирщини не повинні готувати майбутніх безробітних

25 Серпня 2014 13:30
mebelas.com

mebelas.com

Підсумки вступної кампанії 2014 року засвідчують, що попитом у молоді користуються професії, за якими дуже важко знайти роботу – юристи, економісти. Ситуація ж з природничо-математичною освітою просто катастрофічна – розповідають в Українському центрі оцінювання якості освіти.

«Абітурієнти Житомирщини зовсім не орієнтуються на ринок праці, – каже представник обласної організації Партії розвитку України Ірина Басова. – І це дуже тривожна тенденція. На жаль, мода на економістів, менеджерів та юристів не минає, хоча, як констатують в обласному управління освіти, підготували їх вже по спеціалісту на кожні 13 жителів області, а шанси працевлаштуватися мізерні. Натомість на ринку праці маємо попит на гарних спеціалістів робітничих професій – слюсарів, електрозварників, будівельників, тощо; але в ПТУ молоді люди вибирають більше професії кухаря, перукаря».

«Вступна кампанія вкотре демонструє, що профорієнтації молоді в Україні немає. Шкільний курс «Моя майбутня професія» – не дає дитині знань і не формує навичок, які потрібні для свідомого вибору професії» – підсумовують в обласній організації Партії розвитку України. Доказом тому є і той факт, що все частіше абітурієнти подають заяви на зовсім різні напрями навчання з метою вступити хоча б куди і здобути будь-яку вищу освіту. Звичайно, з такими орієнтирами навряд чи у майбутньому можна розраховувати на працевлаштування. Отож, йдеться про викинуті державні кошти і змарновані роки навчання.

Турбує і те, що лише 9% медалістів набрали за результатами ЗНО таку кількість балів, яка вкладається в шкалу від 190 до 200. Тобто лише 9% підтвердили на високому рівні свої оцінки, свої золоті та срібні медалі. Це також свідчення рівня викладання у школі і об’єктивності оцінювання знань.