У житомирських школах впроваджують інклюзивну освіту

26 Серпня 2014 10:14
1.zt.ua

1.zt.ua

В школі №30 будуть навчатись діти з особливими потребами. Саме в даному навчальному закладі серед державних  шкіл міста впроваджується інклюзивна освіта. Інклюзивне навчання – це основне право дітей з особливими потребами на освіту та право навчатися за місцем проживання, та яке передбачає навчання в умовах загальноосвітнього закладу. Перший заступник Житомирського міського голови Сергій Сухомлин днями відвідав 30-ту школу з метою подивитися та перевірити як проходять ремонтні роботи та реконструкція об’єкту.

Сергій Сухомлин, перший заступник Житомирського міського голови: «Я розумію, що  на даний момент, в цьому році тільки декілька діток зможуть займатися по цій програмі в школі. Зараз ми обладнаємо пандус, розширюємо дверні пройоми, ми переобладнуємо санвузли для того, щоб діти могли комфортно ними користуватись. Крім цього, для того, щоб дійсно ця школа була повноцінно обладнана під інклюзивну освіту, необхідно забезпечити доступ діткам на другий поверх. Цього немає, але стоїть в планах на наступний рік. Тому по цій програмі зможуть займатися дітки лише початкових класів».

В ході огляду об’єкту, перший заступник висловив невдоволення роботою управління освіти, коли дізнався, що ремонтні роботи на початок серпня не розпочато, хоча кошти були виділенні ще 4 квітня в сумі 500 тисяч гривень. Сергій Сухомлин звернувся з проханням до будівельників аби ті вчасно закінчили ремонт і першого вересня діти безперешкодно могли користуватися санвузлами та пандусом.

Сергій Сухомлин, перший заступник Житомирського міського голови: «Чітко тут,  по роботі з 30 школою, видно роботу управління освіти. Коли гроші виділені, а просто нікому до цього не має діла. Тобто в мене достатньо серйозні претензії до управління освіти, до його роботи. Слава Богу, що знайшлись такі підрядчики, які погодились в короткий строк, до першого вересня закінчити цей об’єкт».

Директор школи, Тетяна Анатоліївна, відчуває велику відповідальність перед дітьми та батьками. Каже, що перед ними стоїть серйозна задача, адже виховний процес має бути на такому рівні, щоб жодній дитині не завдати психологічного болю.

Тетяна Нечипорук, директор ЗОШ №30 м. Житомира: «Таку роботу буде проводити педагогічний колектив і ми вже не перший рік працюємо над питанням інклюзивної освіти, у нас проходили і семінари і тренінги, і проводилась робота і з батьками зорових дітей, так і з батьками дітей з особливими потребами. Проводилась робота в класах, як я вже сказала, тобто з різними категоріями дітей, з різними категоріями батьків, зрозуміло, проводилась робота з вчителями. Тобто, психологічно ми готові. А практика покаже».

В перспективі Сергій Сухомлин ставить собі за задачу знайти автомобіль для дітей з особливими потребами, який буде вранці привозити їх на уроки, а після забирати додому.

Прес-служба Сергія Сухомлина

Джерело: 1.zt.ua