Чим небезпечний дефолт для простого українця

5 Червня 2015 15:05
businessua.com

businessua.com

Після того як ВР прийняла мораторій на виплату зовнішніх українських боргів, розмови про дефолт стали виникати все частіше.

Думки в цьому питанні розходяться. Одні експерти стверджують, що нічого особливого не станеться – Україна просто захистить свої внутрішні фінанси на якийсь час і виплатить борги пізніше. Інші передбачають міжнародні суди, відсутність інвестицій, арешт суден і літаків за межами України, арешт рахунків Нацбанку і т. д. Деякі українські політики (Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк і лідер Радикальної партії Олег Ляшко) впевнені, що кредиторам слід піти назустріч і навіть списати частину боргів, так як Україна захищає не тільки себе, але і всю Європу. Однак, на думку того ж експерта Олександра Охріменка, списання боргу нічого доброго Україні не принесе. Насправді українці сьогодні стоять перед простим вибором. Якщо буде дефолт, стабільність виплат зарплат, пенсій, соцдопомоги і т. д. припиняється і виникає дуже велике питання, звідки брати гроші.

Другий варіант – продовження виплат, з-за чого порушуються умови угоди з МВФ, і Фонд відразу ж згортає свою програму допомоги. А це означає, що стабільність виплат зарплат і т. д. знову-таки припиняється. Так що сподіватися можна тільки на реструктуризацію, на яку Росія ніколи не погодиться.

Джерело: BusinessUA.Com