Українцям не варто сподіватися на індексацію зарплат найближчим часом

8 Червня 2015 15:10
ZN.UA

ZN.UA

Глава Мінфіну Наталія Яресько сумнівається в індексації пенсій і зарплат раніше кінця року, повідомила вона в інтерв’ю DT.UA.

“Немає для цього коштів. Я дуже хочу якомога швидше індексувати соціальні виплати, ми розуміємо важливість підтримки громадян. Але реального профіциту бюджету немає. Якщо я побачу якісь збільшення надходжень від детінізації, знищення “податкових ям”, контрабанди або будь-яких інших на сьогоднішній день не передбачених джерел, готова переглядати соцвиплати”, – сказала Яресько.

Міністр пояснює, що її відомству зараз доведеться шукати додаткове фінансування для незапланованих потреб Міноборони, ще ряд законів – про судоустрій та про державну службу – також вимагають незапланованих витрат. Крім того, збільшення імпортного ПДВ через девальвацію також вимагає збільшення обсягів його відшкодування, на що в Мінфіні теж не розраховували.

“…Поки ми не вирішимо ці питання і не знайдемо додаткові джерела надходжень, до тих пір будемо не готові проводити індексацію раніше, ніж це передбачено (у грудні – ред.). Коштів у держави немає”, – підкреслила міністр.