Як втамувати спрагу в неймовірну спеку

25 Липня 2015 12:49
mygazeta.com

mygazeta.com

Щоб виснажлива спеку в літні дні не позначився на Вашому самопочутті і на здоров’ї слід пити побільше рідини. Напої добре вгамовують спрагу.

Спека в літні дні дуже серйозне випробування. І основний небезпечний момент у такі дні це зневоднення організму. Адже у спеку наш організм втрачає набагато більше рідини, ніж це відбувається в інші дні. Ці великі втрати потрібно обов’язково заповнювати в повному обсязі.

Що ж саме слід пити в такі дні?

Насамперед те, що Ви п’єте повинно подобається Вам на смак. Тому потрібно пити те, що Вам подобається – воду, соки, різноманітні морси, а також і безалкогольні та газовані напої. Слід сказати, що абсолютно будь-які безалкогольні напої здатні забезпечити наш організм водою, адже вони в основному з неї і складаються. Але завжди слід віддавати перевагу тим виробникам, яким Ви вже звикли довіряти, які мають високотехнологічні системи водоочищення та підготовки води. Також всі, добре себе зарекомендували виробники, зараз намагаються включати в свої напої сучасні натуральні інгредієнти.

Який же об’єм рідини потрібен для організму?

При 20-ти градусах за Цельсієм потрібно споживати 20 мл напоїв у розрахунку на кожний кілограм маси Вашого тіла. У спеку, коли температура близька до 40-ка, відповідно слід і збільшити об’єм рідини приблизно в два рази.  Май на увазі! Якщо Ви відчуваєте спрагу, то Ваш організм вже страждає від процесу зневоднення… Так що потрібно пити ще до настання спраги!

Їжте побільше свіжих фруктів і овочів!   

Зневоднення деколи настає зовсім непомітно. Людина починає відчувати себе втомленим і дратівливим, з’являється млявість і падає працездатність. Також цілком можуть з’явитися головні болі і неприємна сухість і запах, який ми відчуваємо в роті. Щоб можна було уникнути дегідратації, в жаркі дні рекомендується пити потроху але частіше це робити (кожні 20 або 30 хвилин). Також надзвичайно корисні в такій ситуації соковиті фрукти, різні овочі (ті ж огірки та помідори) і такі смачні ягоди (дині, кавуни, полуниця, персики і т.п.). Вони містять багато води, а крім неї, ще й необхідні для нашого організму в такі дні мінеральні солі і вітаміни.

Думаю всі знають, що основний компонент нашого організму це вода – вона становить до 60-ти-70-ти відсотків в нашому організмі, і не один процес всередині організму просто немислимий без води! Під час тренувань.

При підвищеній фізичній активності в спекотні дні, особливо сильно навантажується серцевий м’яз, що завжди позначається на нашому здоров’ї. Тому в таку погоду краще відмовитися від непотрібних інтенсивних навантажень і зайнятися плаванням, йогою, аквааеробікою або ж пілатесом. Обов’язково потрібно пити і до занять спортом і після них. Коли Ви тренуєтеся, то слід кожні п’ятнадцять хвилин заповнювати втрату такої необхідної для нашого організму рідини. На кожну 1000-чу ккал, які витрачаються під час великих навантажень, необхідно додатково 1000 мл вологи.