В чому користь занять бігом

22 Вересня 2015 08:51
group of young people runs at the beach on beautiful summer sunset

group of young people runs at the beach on beautiful summer sunset

Біг — найпростіший і найдоступніший спосіб завжди залишатися у формі. Що ще ми знаємо про біг і чому він є таким важливим для нашого здоров’я? Ми склали список із 7 фактів, чому варто додати пробіжку до свого щоденного списку справ.

Хочеш бути здоровим — бігай! Фото: cuegalos/flickr.com

За традицією вважається, що біг покращує роботу серця і є хорошою профілактикою багатьох його захворювань, зокрема, інфаркту. Однак це правильно лише частково. Серцево-судинні захворювання можуть виникнути в людини як із добре тренованим, так і зі слабко тренованим серцем: все залежить від стану судин. Регулярні заняття бігом покращують стан судин, їхні стінки стають більш еластичними. Завдяки цьому, ймовірність спазмів судин знижується, а артеріальний тиск стабілізується.

Як кажуть фахівці, біг — це не ліки від усіх хвороб, але його позитивний вплив на здоров’я доведений не одноразово.

Що ще відомо про оздоровчий вплив бігу та чому його варто додати до свого щоденного списку справ?

1. «Якщо хочеш бути розумним — бігай»: регулярні заняття бігом тренують пам’ять і покращують розумові здібності. Як показують дослідження, під час пробіжки відбувається посилений ріст нових клітин саме в тій ділянці мозку, що відповідає за пам’ять. Також у цей час кров насичується киснем, що значно покращує мозкову активність.

2. «Якщо хочеш бути красивим — бігай»: біг допоможе скинути зайві кілограми та підтримувати вагу на необхідному рівні. Пробіжка — найкращий спосіб спалювання калорій і нормалізації обміну речовин. Пам’ятайте: під час тренування перші 30 хв спалюються вуглеводи, і тільки потім починається спалювання жиру. Тому якщо ви хочете схуднути, ваша пробіжка повинна тривати не менше 40 хв, але й не більше 60 хв.

3. «Якщо хочеш бути сильним — бігай»: біг підвищує витривалість, робить суглоби здоровими, а м’язи сильними. Під час бігу найбільше навантаження припадає на ноги, але за правильного положення корпусу, біг покращує стан всіх м’язів тіла, в тому числі, і преса.

4. Біг оздоровлює нирки та печінку. Як показують дослідження, регулярні заняття бігом оновлюють клітини печінки та знімають навантаження з нирок.

5. Заняття бігом:

– покращують імунітет і травлення;
– прискорюють обмінні процеси;
– виводять з організму холестерин і продукти розпаду;
– очищають легені від смоли (якщо ви курили);
нормалізують сон.

Хочеш бути здоровим — бігай! Фото: cuegalos/flickr.com

6. Біг знімає нервову напругу та покращує настрій. Регулярні пробіжки на свіжому повітрі — відмінний спосібпозбутися поганих думок і стресу, зарядитися енергією. Як і під час будь-якого тривалого фізичного тренування, у кров викидається «гормон щастя» — ендорфін. Як результат — гарний настрій і позитивні емоції.

7. Біг як випробування сили волі. Подолати себе, свою лінь, звички і тягу до комфорту, щоб встати рано вранці і вийти на ранкову пробіжку — чи не випробування це сили волі? Якщо ви навчитеся долати себе, то станете більш організованим, зможете проходити повсякденні труднощі та не падати духом.

Зробіть біг своєю корисною звичкою!