Хто власник землі:коли відкриють доступ до земельного кадастру

1 Жовтня 2015 13:27
tvoemisto.tv

tvoemisto.tv

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (Мінрегіон) планує до 6 жовтня цього року відкрити доступ до Державного земельного кадастру для всіх українців. Про це повідомив віце-прем’єр-міністр України, очільник Мінрегіону Геннадій Зубко.

 «До 6 жовтня ми повинні відкрити реєстри для того, щоб кожна людина могла побачити, кому належить та чи інша земельна ділянка за номером земельного кадастру», – сказав Геннадій Зубко. Окрім того, він додав, що на сьогодні вже відкрито реєстри для нотаріусів, які можуть брати витяги із земельного кадастру для здійснення нотаріальних дій.

 

У середині серпня Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Госгеокадастр) в рамках урядової політики розширення доступу до Державного земельного кадастру запустила електронну послугу надання приватним і державним нотаріусам доступу до земельного кадастру для видачі з нього витягів. Тоді доступ до бази даних Державного земельного кадастру України отримали майже 100 нотаріусів. За словами нотаріусів, вартість підключення до послуги, включаючи всі витрати, склала 8 тисяч гривень.

Нагадаємо, 23 вересня на виїзному засіданні Кабінету Міністрів у Полтаві було представлено пакет реформ, спрямованих на розвиток земельних відносин в Україні.

 

Джерело: Твоє місто