День космонавтики – надзвичайна і дивовижна інформація про космос

12 Квітня 2016 10:37
don.kievcity.gov.ua

don.kievcity.gov.ua

Сьогодні, 12 квітня, світ відзначає День авіації та космонавтики − професійне свято працівників космічної галузі. Ця визначна дата присвячена першому польоту людини в космос − великій події, що дозволила людству заглянути за межі Земної оболонки.

День космонавтики: трохи історії

Чим знаменна дата 12 квітня 1961 року? Цього дня радянський космонавт Юрій Гагарін на космічному кораблі “Восток-1” вперше за всю історію людства облетів навколо нашої планети. Його політ тривав 108 хвилин.
У 1962 року Указом Президії Верховної Ради СРСР був встановлений День авіації і космонавтики, а через 6 років, в 1968 році, це свято отримало міжнародний статус.

День космонавтики: цікаві факти про космос

  • Космос завжди був привабливим для людини – чи писала вона вірші, чи складала легенди або займалася вивченням і освоєнням космічних просторів. Наш Всесвіт − це незвичайне і незбагненне місце, яке людина намагається зрозуміти протягом усієї своєї історії. З ним пов’язано безліч цікавих фактів і історій.
  • На думку вчених, життя на Землі стала можливим завдяки безлічі різних збігів і факторів, що супроводжували Великий Вибух: якби гравітація була трошки сильнішою чи слабшою або ж вибух поширювався трохи швидше або повільніше − і виникнення людини було б неможливим.
  • Загальна кількість зірок у Всесвіті складає 10 квінтильйонів, (10 з 21 нулями) причому, їх набагато більше, ніж піщинок на всій Землі.
    Першою людиною, яка подивилася на космос через телескоп, був Галілео Галілей понад чотири століття тому.
  • Першими собаками-космонавтами, що здійснили півстоліття тому орбітальний політ навколо Землі і благополучно повернулися додому, були безпородні Білка і Стрілка.
  • Супутник Землі Місяць щорічно віддаляється від нас приблизно на 4 см через зменшення періоду обертання Землі на 2 мілісекунди в день.
  • Світло далеких зірок летить крізь космічний простір зі швидкістю 300 000 км/с, а тому ми споглядаємо за зірками зараз, але бачимо їх такими, якими вони були десятки мільярдів років тому, причому, багатьох із них вже немає.
  • За підрахунками вчених, вік Сонця становить приблизно 4,6 млрд. років і зараз воно перебуває десь на середині свого життєвого циклу. Приблизно за 1 млрд. років через збільшення його яскравості і температури на Землі повністю зникне життя в її сучасному розумінні.
  • Маса Сонця становить 99,2% маси всієї Сонячної системи, і лише 0,2% припадає на всі інші планети, супутники, астероїди і інші матерії, включаючи людей на Землі.
  • Щороку з космосу на Землю падає приблизно 210 тисяч метеоритів, але вони не досягають поверхні Землі, тому що встигають згоріти в атмосфері.
  • Великою популярністю у землян користуються послуги “Місячного посольства”, що займається продажем позаземних ділянок. І хоча юридичної сили ці угоди не мають, власниками ділянок позаземної тверді в період з 1980 року і до сьогодні стали близько 4 млн. осіб зі 180 країн світу.
Джерело: tochka.net