Як вберегти дитину поблизу водойм

30 Червня 2016 09:00
pampers.ua

pampers.ua

Збираючись із маленькою дитиною на море чи до найближчої водойми, варто пам´ятати золоте правило: відпочивати тільки в перевірених і безпечних місцях. Адже на диких пляжах малюка підстерігає безліч небезпек.

Одна з найважливіших деталей відпочинку біля води – тривалість перебування на сонці. Чим менша дитина, тим більше часу вона повинна перебувати в тіні. З малюком меншим за шість місяців на пляж краще взагалі не виходити. Дітки старшого віку можуть відпочивати на пляжі в години найменшої сонячної активності (до 10.00 і після 16.00).

Неодмінний атрибут відпочинку – сонцезахисний крем із сильним фільтром (як мінімум, 35). Намазати шкіру дитини кремом потрібно щонайменше за 20 хвилин до виходу з дому. Якщо малюк купатиметься, потрібно користуватися водостійким кремом, а аплікації слід повторювати після кожного занурення у воду. Важливо пам´ятати, що сонцезахисні креми можна використовувати лише після досягнення дитиною тримісячного віку.

У дитини на пляжі обов´язково повинен бути головний убір. Стануть в нагоді й сонячні окуляри, але лише в тому випадку, якщо вони куплені в оптиці, а не в магазині з іграшками.

Під час спеки дитина може постраждати від зневоднення. Найменше проблем із немовлятами: для них завжди готовий свіжий напій потрібної температури. Для старших дітей потрібно підготувати негазовану джерельну воду. Найкраще розлити її по невеликих пляшечка і зберігати в сумці-холодильнику.

Що ж до купання, то плескатися у воді можуть навіть немовлята, котрі не вміють ходити. Головне, щоб батьки міцно тримали їх. Занурювати дитину у воду потрібно поступово, щоб уникнути термічного шоку, а перебувати у воді слід не довше, ніж півгодини.

Якщо дитина любить копирсатися в піску біля води, найкраще, щоб за нею спостерігав хтось із дорослих. Крім того, не варто забувати про надувні нарукавники для малюка. Головне правило на відпочинку біля води – не спускати очей з дитини. Кілька секунд, витрачених на пошук газети біля шезлонга, можуть закінчитися трагічно.

 

Джерело: Твоє місто