Як видалити кліща: докладна інструкція

7 Липня 2016 13:59
medportal.ru

medportal.ru

Кліщ – дрібна, але дуже неприємний павукоподібний кровосос, що мешкає в лісі і на луках, і активізується в теплу пору року, в ясну і суху погоду.

Здається, кліщ тільки і чекає того моменту, коли ти, нічого не підозрюючи, в чудовому настрої, з улюбленою компанією, в свій законний вихідний підеш на прогулянку по лісі збирати квіти, слухати спів пташок, смажити шашлики, грати в м’яч із дітьми і в карти з дорослими, загалом – безтурботно відпочивати на свіжому повітрі. І ось тут, у найбільш непередбачуваний момент, підступний і кровожерливий кліщ виходить на полювання!

Він терпляче підстерігає свою жертву в лісі, на лузі, у високій траві і чагарниках і непомітно переповзає на одяг, у взуття і навіть звалюється зверху, в пошуках відкритих і незахищених ділянок шкіри, в яку потім так само непомітно впивається своїми щелепами.

Сьогодні поговоримо про те, як убезпечитися на природі і як витягнути кліща, якщо вберегтися від його укусу все ж таки не вдалося.

Як захиститися від кліщів?

Вибираючись на природу, потурбуйся про правильну екіпіровку. Тут головне не краса зовнішнього вигляду, а безпека твоя і твоєї родини. А тому, щоб уникнути нападу кліщів та інших комах, підбирай правильний одяг, що закриває практично все тіло – від рук і шиї до ніг.

Візьми з собою якийсь засіб від кліщів та інших комах, благо, що на ринку існує багатий вибір всіляких репелентів.

Крім того не лінуйся кожну годину оглядати себе і оточуючих на предмет кліщів. Особливу увагу слід приділити найбільш ніжним ділянкам тіла: шиї, області під пахвами, колінами, ліктями, животу, спині, паху. Кліщ не впивався миттєво, а вибирає місце укусу, тож у тебе є певний час, щоб його помітити.

Як видалити кліща?

Якщо кліщ іще не встиг впитися в шкіру, його слід акуратно зняти і знищити – кинути у вогонь або в окріп, а руки ретельно вимити.

Але якщо вампір вже приступив до трапези на твоєму тілі, то діяти потрібно якомога швидше, але при цьому акуратно, намагаючись не пошкодити кліща, не натискати на його черевце, щоб уникнути попадання можливої інфекції, і не відірвати його голову, яка може залишитися в тілі і там наривати.

Бажано звернутися в найближчий медпункт за допомогою кваліфікованих медиків. А заодно і провести аналіз комахи, щоб виключити можливе зараження.

Існує кілька способів, як витягнути кліща самостійно:

  • За допомогою пінцета. Для цього потрібно затиснути кліща ближче до голови і дуже акуратно викрутити проти годинникової стрілки зі шкіри.
  • Міцною тонкою ниткою. Зробити з неї петлю, накинути на кліща ближче до голови і, повільно розгойдуючи і піднімаючи, акуратно тягнути його вгору.
  • Просто пальцями. Але перед тим як видалити кліща пальцями, їх слід обернути бинтом, щоб не заразитися. Потім захопити комаху ближче до хоботка і обертальними рухами строго вертикально витягти зі шкіри.
  • Місце укусу кліща слід обробити спиртовим розчином – горілкою, спиртовою настоянкою, одеколоном, йодом тощо.
  • Якщо після того, як ти видалила кліща, під шкірою залишилася його головка, її теж слід дістати, щоб уникнути запалення і зараження. Для цього можна скористатися продезінфікованою голкою і витягти залишки кліща, як дістають скалку.
  • Крім того, після видалення кліща необхідно простежити за місцем укусу і станом людини, а при найменших підозрілих реакціях – почервонінні, запаленні, головному болі, запамороченні тощо – звернутися за допомогою до лікаря.
Джерело: tochka.net