Як зберегти здоров’я восени: ефективні поради для дітей і дорослих

7 Вересня 2016 10:08
domohazyajki.com

domohazyajki.com

Як же швидко пролетіло літо! Відпустка позаду, море шумить під вухом у привезеній сувенірній мушлі, загар потихеньку світлішає, а враження завмерли на фотках. Проте тіло ще не забуло приємну млість після ранкових пробіжок, м’язи вдячно відгукуються крепатурою після подоланих кілометрів, ніс “чхати” хотів на протяги, і ти почуваєшся загартованою і сповненою сил. Як зберегти здоров’я восени.

Повільно і неминуче насувається осінь. А з нею – холоди, тумани, тривалі дощі, вітер, депресія, епідемії, кашлі і застуди. Якщо ти разом із сім’єю встигла оздоровитися влітку – це відчутний плюс. Тепер твоя задача, як зберегти здоров’я дитини восени, як зміцнити імунітет чоловіка в холодну пору року, і як не захворіти самій у міжсезоння, щоби всі ці неприємності були тобі не страшні.


Як зберегти здоров’я восени – рухайся

Незважаючи на те, що після літа ти повертаєшся до розміреного і практично сидячого способу життя, продовжуй за інерцією рухатися, більше ходити пішки і бігати, займатися в залі і обов’язково робити ранкову зарядку вдома. Активний спосіб життя сприяє профілактиці багатьох хвороб і міжсезонних інфекцій.


Як зберегти здоров’я восени – харчуйся

Намагайся включати в свій раціон якомога більше вітамінів, благо, що осінь так багата на різноманітні овочі та фрукти. Харчування – це не просто спосіб насититися, а також і можливість зберегти здоров’я восени і поліпшити самопочуття. Намагайся в цей період їсти побільше цибулі і часнику як у чистому вигляді, так і в салатах, і в гарячих стравах – вони є профілактикою простудних захворювань і попадання інфекції в твій організм. А шоколад, як відомо, чудовий засіб від осінньої хандри і депресії.


Як зберегти здоров’я восени – побільше пий

У жарку пору року можна і не нагадувати про пиття – рука сама тягнеться за пляшкою з водою. А ось коли похолодало, то і пити хочеться менше. Але не варто ігнорувати питний режим, щоб не порушувати природний процес обміну речовин. Добова доза води для дорослої здорової людини становить приблизно 1,5 л. Також не забувай, що одним із перших засобів, що рекомендуються при застудах – це багате тепле пиття. Це можуть бути різноманітні відвари з протизапальними травами, зелений чай, чай із ромашкою, лимоном і медом тощо.


Як зберегти здоров’я восени – закаляйся

Приймай контрастний душ, обливайся прохолодною водою, влаштовуй повітряні ванни. Головне не зменшуй темпів після морів і поступово знижуй температуру – це благотворно позначиться на загальному самопочутті і тонусі. Тоді і перепади температур, якими нас лякає міжсезоння, будуть не такими страшними, адже ти вже будеш підготовлена як морально, так і фізично. Не поспішай накидатися на опалювальні прилади, а також старайся при найменшому похолодання не кутатися сама і не намотувати купу шарів одягу на дитину – резервів організму цілком вистачить, щоб не злякатися холодів.


Як зберегти здоров’я восени – відпочивай

Намагайся восени гарненько висипатися. Повноцінний відпочинок благотворно впливає і на загальне самопочуття, і на твій настрій. А ось недосип навпаки призводить до появи млявості, втоми, роздратування, апатії і як наслідок – до ослаблення, зниження тонусу і схильності організму до хвороб.

Джерело: tochka.net