Як збирати гриби: правила, місце і час тихого полювання

13 Вересня 2016 10:27
lada.fm

lada.fm

Грибний сезон 2016 у розпалі, і по лісах все частіше можна зустріти тихих людей, які тихо рухаються по тихих стежках їм одним відомим маршрутом у пошуку найтихішої здобичі. Як збирати гриби, щоб смачно, щедро, а головне – безпечно нагодувати сім’ю лісовими дарами.


Коли збирати гриби 2016

Кінець літа і початок осені – по праву вважаються найкращим часом, коли збирати гриби. На цю пору припадає пік збору всіх відомих їстівних грибів. І при сприятливих погодних умовах тривати він може аж до осінніх заморозків.

Гриби, як відомо, люблять вологість і водночас тепло. І якщо встановилася тепла погода з рясними дощами, туманними ночами і вологими вечорами, можна очікувати на рясну появу грибів.


Де збирати гриби 2016

Спочатку влітку гриби з’являються у відкритих місцях, на галявинах і узліссях. Але вже за кілька днів їх зростання можна спостерігати під пологом дерев, у глибині лісу.

Досвідчені грибники відзначають, де збирати гриби: більшість грибів краще росте в пухкому і вологому ґрунті, хоча є і любителі жити в сухому сосновому бору. А ось в густому тінистому листяному лісі грибів може бути менше. Але найбільше їх, звичайно ж, в світлих березових гаях і сосняках, на узліссях і галявинах, а також просіках і старих лісових дорогах.

А ось де збирати гриби підберезники, підосичники, білі гриби, дубовики, під якими деревами вони ростуть, зрозуміло вже з назви цих грибів.

Сироїжки частіше зустрічаються в соснових і змішаних лісах. У широколистяних та змішаних лісах з’являються перші хрящі-молочники. Ялиновий або сосновий ліс багатий на білі гриби з червоно-бурими шапками. А ось білі гриби, які виросли в березовому лісі, мають світліші шапки. Грузді найчастіше зустрічаються в березових або сосново-березових лісах. Польові печериці сидять по узліссях, біля полян і уздовж лісових доріг. На пеньках великими групами люблять селитися осінні опеньки.

У сухе літо гриби ростуть ближче до тіні і стовбурів дерев, у вологе – перебираються подалі від них. Наприкінці грибного сезону, глибокої осені, в сирий дощовий період гриби забираються вище і ближче до сонця – на пагорби і сонячні схили.


Які гриби збирати

Гриби – надзвичайно смачний, але дуже підступний продукт. Щорічно найбільше число отруєнь дарами природи становлять саме випадки грибних отруєнь, аж до летального результату. Щоб не отруїтися, потрібно брати тільки їстівні гриби, в яких ти впевнена на всі 100%. Пам’ятай, що отруйні гриби – це не тільки поганки і мухомори, але ще і гриби-двійники, помилкові гриби, дуже схожі на білі, опеньки, лисички, маслюки тощо.

Головне правило грибників, що йдуть у ліс: якщо не впевнений, що це за гриб, не бери його. Тому якщо тобі попався невідомий, але дуже схожий на їстівний гриб, краще обійди його стороною, інакше знайомство з ним може закінчитися плачевно. Мало того, від отруйного гриба, який потрапив у кошик, можуть стати небезпечними навіть їстівні гриби, що лежать поруч.

Не варто брати старі гриби, бо що вони не смачні, а от у лісі вони принесуть набагато більше користі, розсипаючи спори для нових грибниць. Також не варто спокушатися зовсім маленькими грибочками – можна помилитися і не розпізнати отруйний гриб.

Крім того, гриби, як губка, вбирають в себе весь бруд і викиди з навколишнього середовища, тому у вихідний день їдь в екологічно чисті ліси, подалі від забруднених місць і доріг, де збирати гриби буде корисно і для здоров’я, і для настрою.

Джерело: tochka.net