Щеплення від грипу 2017: за і проти

20 Вересня 2016 14:26

Чи робити щеплення від грипу дітям та дорослим – таким питанням часто задаються люди, відчувши перші осінні холоди. Адже не за горами час дощів, вітрів і простудних захворювань. А значить, щеплення від грипу сезону 2016-2017 буде цілком доречним.

Як вважає більшість медиків, своєчасне щеплення від грипу іноді здатне не просто полегшити протікання хвороби, а й врятувати життя. А значить, необхідність щеплення можна вважати незаперечним. Чи так це насправді, чи вакцинація приховує в собі певну небезпеку?


Переваги щеплення від грипу:

  • Зрозуміло, що щеплення не дає 100%-ї гарантії того, що людина не захворіє. Але якщо щеплена дитина і підхопить застуду, то хвороба протікатиме у більш легкій формі і пройде без особливих ускладнень.
  • Особливо щеплення проти грипу виручить у ситуації, коли дитина або дорослий має сильну чутливість до різних захворювань.
  • Сучасний вірус грипу здатний мутувати, періодично повертаючись у якійсь новій формі. І побороти такі віруси здатний лише досить сильний і укріплений імунітет, що отримав допомогу від щеплення, коли в організмі перебуває необхідна кількість антитіл.
  • Біль і неприємності, що завдав укол, дозволяють у подальшому протягом усього сезону 2016-2017 не боятися будь-якого чихання, кашлю і подиху, спрямованого у бік тебе або твоєї дитини. Ти відчуваєш себе захищеною, і немає необхідності пити у великих кількостях ліки і таблетки від грипу.

Щеплення від грипу: за і проти

На сьогоднішній день у людей склалася неоднозначна думка, чи робити щеплення від грипу, особливо дітям. Це пояснюється негативним ставленням до втручання в імунну систему організму. Так чи варто займатися штучною стимуляцією внутрішніх сил організму чи покластися на власні його резерви? Адже крім, безумовно, позитивних сторін щеплення від грипу має і негативний вплив на організм.

  • Багато хто помилково вважає, що після щеплення від грипу діти і дорослі стають більш активними, бадьорими і працездатними. На ділі ж після введення ін’єкції загальний стан значно погіршується. З’являється запаморочення, нудота, слабкість, млявість – вірні симптоми формування нового імунітету. Переносяться вони нелегко, але їх потрібно перечекати кілька днів.
  • Погане самопочуття після введення вакцини може бути не тільки реакцією організму на щеплення від грипу. Але схожим на грип захворюванням після щеплення проявляється якась прихована інфекція, наприклад, риновирусна і аденовірусна інфекція, парагрип, респіраторно-синцитіальні захворювання тощо.
  • Якщо безпосередньо перед щепленням людина заразилася грипом, то існуючий вірус може адаптуватися, а введена ін’єкція не допоможе подолати хворобу. Тому важливо робити щеплення абсолютно здоровій людині, після огляду лікаря.

Як робити щеплення від грипу правильно

Щоб щеплення від грипу 2017 виконало своє безпосереднє призначення, його необхідно зробити правильно.

  • Важливо завчасно зробити спеціальну імунограму, яка дозволить оцінити стан організму і його захисні сили.
  • Якщо імунітет людини недостатньо сильний, то щоб уникнути хвороби його слід трохи підкріпити. Це дозволить у період дії вакцини проти грипу захистити організм від проникнення інших можливих небезпечних інфекцій, поки він сам не зміцніє.
  • Також слід пройти обстеження на наявність будь-якого захворювання на ранній стадії прояви. Якщо діагноз підтверджується, то щеплення від грипу можна робити тільки після повного одужання.

Але, незважаючи на наведені доводи, необхідність проведення щеплення від грипу завжди залишається спірним питанням для більшості батьків, тому що вони не хочуть ризикувати здоров’ям дитини. Чи робити щеплення від грипу своїй дитині – батьки мають вирішувати в залежності від своїх власних переконань.

Джерело: tochka.net