Сезонні продукти: що купувати на ринку восени

26 Вересня 2016 12:55

Численні дослідження підтверджують, що найкорисніші продукти – сезонні. Їх рекомендують їсти вагітним, годуючим, маленьким дітям і всім, хто піклується про своє здоров’я.

Які сюрпризи приготувала нам осінь, що чекає нас на ринках і полицях магазинів і як вибрати найкраще з сезонних пропозицій читай в нашому матеріалі.

Інжир

що купувати на ринку восени

що купувати на ринку восени

Цей солодкий фрукт з ніжною м’якоттю дозріває в другій половині серпня, тому саме у вересні варто шукати його в магазинах і на ринках. Інжир – рекордсмен за вмістом йоду, він також особливо корисний годуючим мамам для поліпшення лактації. Його сезон швидко закінчується, тому потрібно встигнути насолодитися приємним смаком заморського плоду.

Як вибрати інжир? Візьми плід в руку, трохи натисни на нього – інжир повинен піддатися, але не мати вм’ятин і пошкоджень. Обов’язково спробуй фрукт – він не повинен бути кислим. Кислинка говорить про несвіжості інжиру.

Гриби

що купувати на ринку восени

що купувати на ринку восени

На відміну від печериць, які можна знайти в торгових мережах цілий рік, лісові гриби хороші як раз восени. Опеньки, приміром, відійдуть вже до середини жовтня. Особливих рекомендацій щодо вибору цих грибів немає – просто бери ті, які подобаються візуально.

Лисички, маслюки, підосичники і підберезники теж довго не зберігаються, тому поспішай приготувати всі найароматніші страви зі свіжих лісових грибів і засушити трохи на зиму.


Виноград

що купувати на ринку восени

що купувати на ринку восени

Зараз на ринках вдосталь винограду: білий і чорний кишмиш, «дамські пальчики», «мускат» та інші сорти. У жовтні основний сезон цих ласощів закінчиться і замість десятка сортів на прилавках залишаться два-три, почнуть поставляти виноград з Туреччини, Єгипту та країн Південної Америки.

Найкраще обирати виноград за смаком, у кожного сорту він свій. Та й кожній з нас подобаються різні види: одні в захваті від солодких намистин без кісточок, а іншим подавай терпкуваті або кислі виноградини.

Попроси у продавця кілька ягід на пробу і самостійно відбирай гілки при покупці. Виноград не повинен бути м’яким.


Баклажани

що купувати на ринку восени

що купувати на ринку восени

Саме в цей період баклажани вирощують з мінімальною кількістю хімікатів. А на смак вони дуже ніжні і молочні. Баклажани будуть на прилавках ще до кінця осені, але у вересні вони найбільш корисні.


Горіхи

Що купувати на ринку восени

Що купувати на ринку восени

Саме час запастися волоським горіхом на зиму – його потрібно просто висушить в духовці і тоді він не зіпсується до наступного року. А молоді горіхи особливо приємні на смак.

Зараз на ринку можна купити не тільки волоський горіх, але і фундук за максимально привабливою ціною. Хороші горіхи сухі і смачні. Бажано спробувати перш, ніж купити. Не забувай про їхню користь і насолоджуйся щедрим осіннім урожаєм.


Лісова журавлина

що купувати на ринку восени

що купувати на ринку восени

На відміну від садової, вона вирощена природним шляхом, без застосування технологій. Розпізнати її просто: вона дрібна. У найближчі кілька тижнів лісову журавлину можна буде знайти на ринках.


Сливи

що купувати на ринку восени

що купувати на ринку восени

Максимальної соковитості і багатства смаку сливи досягають якраз до середини вересня. У цей період вони стиглі і ароматні. З них виходять прекрасні пироги і тарти. Та й самі по собі сливи багаті вітамінами і дуже корисні для травлення. Встигни насолодитися, бо скоро сезон слив закінчиться.

Джерело: tochka.net