Ворожіння на Покрови 2016

13 Жовтня 2016 10:14

Свято Покрови – це свято Пресвятої Богородиці, яка врятувала місто від ворожої навали. Це, можливо, найжіночніше свято з усіх.

Саме цього дня, 14 жовтня, дівчата ворожать на весілля. І намагаються весело провести свято Покрови. Адже є повір’я: якщо Покрову весело проведеш, дружка милого знайдеш. А ще в народі вірили, що молодята, щоб у них було життя багате, на Покрову повинні переночувати на 21 снопі.

Напередодні свята Покрови зазвичай починалися вечорниці – дівчата довгими осінніми вечорами пряли, вишивали та ворожили на наречених, а хлопці приходили до них у гості, щоб придивитись собі наречену.


Як ворожити на свічці на Покрову


Цього дня всім незаміжнім дівчатам треба неодмінно піти до церкви та поставити свічку перед іконою Покрови Богородиці. І тоді вночі неодмінно присниться наречений. Причому та з дівчат, яка першою поставить свічку, першою вийде заміж.

Дивлячись на полум’я свічки, дівчата передбачали свою долю. Тихе полум’я свічки означає тихе сімейне життя, біле – хороше з безліччю дітей, а дуже яскраве полум’я – особливо веселе і бурхливе.

На Покрову можна повернути коханого. Для цього треба поставити дві свічки посеред кімнати та розкидати між ними пелюстки троянд, примовляючи: “Заради кохання, заради того, що було, повернися до мене”, і згасити вогонь свічки. І наречений повернеться точно!

Ворожіння на свято Покрови

© UNIAN

Гадання на лляних нитках


Напередодні Покрови дівчини ворожать у клуні. Для цього заздалегідь треба спекти житній хліб, розім’яти його та віднести в клуню разом із льняним клаптиком, залишити його там, сказавши: “Суджений-ряджений, покажися”.

Вранці треба забрати хліб і тканину. Щоб хлопець закохався в дівчину, вона повинна йому тайкома дати з’їсти шматочок хліба, а в кишеню покласти льняну ниточку.

А ще дівчата, відрізавши нитки однакової довжини, підпалювали їх, щоб визначити, хто першою вийде заміж. Першою вийде заміж та дівчина, в якої нитка догорить швидше. Якщо нитка погасне або згорить менше ніж половина, отже, дівчина заміж не вийде.

© Shutterstock

Також, щоб визначити, хто швидше вийде заміж, ворожили на цибулинах: кожна дівчина садила на Покрову цибулину в землю. Чия цибулина раніше проросте, та вийде заміж першою.


Ворожи на Покрову на стать дитини і на багатство


Ще на Покрову можна поворожити на стать майбутньої дитини. Для цього треба взяти каблучку, опустити її в склянку з водою, потім підвісити на волосині тієї, для кого ворожать, цю каблучку повільно опускай над рукою дівчини.

Якщо каблучка крутитиметься, отже народиться дівчинка, якщо ходитиме як маятник – хлопчик. Якщо каблучка завмре, отже, в дівчини не буде дітей. Те саме можна зробити з голкою, тільки перед гаданням голкою треба проткнути вовняну тканину.

На свято Покрови можна практично точно дізнатися, яким буде сімейне життя. Для цього дівчата клали в чобіт трішки золи та цукру, золоту і срібну каблучку, цибулину та чарку.

© Shutterstock

Що дівчина витягне, таке й сімейне життя її чекає: зола символізує погане життя, цукор – солодке, срібна каблучка – швидке весілля, цибулина – гірке життя, чарка – веселе, золота каблучка – багате.

Таке от непросте і дуже жіноче свято Покрови. Удачі тобі у ворожінні та світлого свята Покрови Пресвятої Богородиці!

Джерело: tochka.net