Як куріння шкодить жінкам?

17 листопадаа 2016 11:21

Куріння шкодить здоров’ю. А крім того, ти напевно чула від людей: “Сигарета не прикрашає жінку”? І вираз цей надзвичайно правдивий. Інше питання, що сигарета і чоловіка не дуже-то і прикрашає, але зараз не про це.

Сьогодні розберемось з тим, яку шкоду куріння завдає організму людини, зокрема жіночому, і які наслідки від нього можуть бути в майбутньому.

Шкода куріння для жінок

Тютюн провокує розвиток пухлин, хвороб серцево-судинної системи, легенів і дихальних шляхів. На жіночий організм шкідливі речовини діють з більшою силою. Якщо ти плануєш мати дітей, то відмовитися від паління треба задовго до настання вагітності – приблизно за півтора року. Так у тебе буде більше шансів завагітніти взагалі.

Якщо навіть запліднення відбулося, можуть виникнути проблеми з виношуванням та пологами: викидень, народження хворої або, гірше того, мертвої дитини. Найчастіше дитина жінок, що палять, має хвороби, пов’язані з нервовою системою. Малюк може мати слабкий імунітет і затримку мовлення.

Якщо твій чоловік палить, знай, що це шкодить вашому майбутньому малюку не менше, аніж якби палила ти.

© shutterstock

Шкідливо жіноче паління ще й тим, що ризик інфаркту міокарда у таких представниць прекрасної статі набагато вищий, ніж у тих, хто не має шкідливих звичок. Жіноче паління загрожує ранньою менопаузою та ризиком виникнення раку грудей і шийки матки. До речі, рак легенів більше вражає жіноче населення, ніж чоловіче.

Якщо ти приймаєш оральні контрацептиви, тобі слід знати, що шкідливо жіноче паління набагато більше в пару з ними. У цьому випадку підвищується ризик серцево-судинних захворювань в два рази і в десять разів – виникнення тромбозу вен.

Чим шкідливе жіноче паління для зовнішності

Якщо ти палиш, то, напевно, стала помічати зміну кольору обличчя, зубів і нігтів. Шкіра стає сіруватою, з’являються ранні зморшки, зуби і нігті жовтіють. Краса, чи не так? Якщо до всього цього ще додати неприємний запах з рота, виходить взагалі дівчина-мрія.

Не бійся, що якщо ти кинеш палити, обов’язково набереш вагу. До тебе просто повернеться здоровий апетит. Навіть якщо додасться парочка зайвих кілограмів, ти легко з часом з ними впораєшся, адже мотивація і користь для тебе набагато сильніші. Займися спортом, відволікаючись і обов’язково заручитися підтримкою близьких. Все вийде!

Жіноче паління завдає більше шкоди чи користі – вирішувати тобі, але зваж усі за і проти, щоб вибрати правильну позицію.

Джерело: tochka.net