Будівлі, які нікому спочатку не подобались

30 листопадаа 2016 10:43

Уже третю добу кияни і жителі міста НЕ вщухають в суперечках і “диванних” скандалах в новому вже реалізована архітектурному проекті Театру на Подолі, який реконструювали цілих 30 років. Жителі незадоволені новим фасадом називаючи будівлю “крематорієм”, а мер міста і головний архітектор (на подив тільки сьогодні, вже після презентації реалізована фасаду будівлі) Висловив невдоволення тим Самим підтримав городян і велів архітектору виконати коригування фасаду і узгодити її з громадськістю.

Головний аргумент городян: “Будинок – відмінний, але з місцем помилилися, адже Андріївський узвіз – головна духовна і архітектурно древня артерія Києва”. Ми ж спробували згадати історію архітектури (на цілком примітивному рівні), щоб зрозуміти як часто архітектори помиляються з “місцем” і переконатися в тому, що такого ставлення городян удостоїлися найвизначніші будівлі світу, які зараз вважаються символами своїх міст і охороняються численними архітектурними спільнотами.

Представляємо твоїй увазі декілька пам’ятників архітектури всіх часів і народів, які свого часу були відкинуті і оскаржені як архітектурними критикам, так і городянами.

 


Тауерський міст


 • Лондон, Англія
 • Архітектор: Хорас Джонс

Тауерський міст був побудований в 1886 році і був прийнятий публікою в багнети. Місцеві жителі стверджували, що навіть собака не буде переходити на іншу сторону Темзи за цими потворним підмостків, а архітектор і критик Генрі Хіткоут Стетхем сказав, що міст є сумішшю вад, несмаку і химерності. Зараз Тауерський міст вважається однією з головних визначних пам’яток Лондона.


Ейфелева вежа


 • Париж, Франція
 • Архітектор: Гюстав Ейфель

Вся паризька богема сприймала будова як щось огидне. Ейфелева вежа не відповідає вичурно-готичному вигляду міста. Все змінилося після Всесвітньої виставки 1889 року – захоплені відгуки туристів і гроші, які вони тут залишили, допомогли парижанам спочатку змиритися, а потім і полюбити Ейфелеву вежу. А зараз, ось ти можеш собі уявити Париж без вежі?


Саграда Фамілія


 • Барселона, Іспанія
 • Архітектор: Антоніо Гауді

Джордж Оруелл називав Саграда “найогидніших будівлею світу” і навіть трохи сподівався, що її зруйнують під час громадянської війни в Іспанії. Сальвадор Далі говорив про її “страшної красі і їстівний вигляді” і наполягав, що храм треба тримати під скляним куполом. Базиліка є найтривалішим будівельним проектом в сучасній історії. Будівництво йде вже 132 другий рік – будівля постійно в лісах і в оточенні будівельних кранів. Будівництво планується закінчити до 2026-ому році, і тоді Храм Святого Сімейства стане найбільш незвичайним і, можливо, найбільш суперечливим місцем поклоніння Богові.

Емпайр Стейт Білдінг

 • Нью-Йорк, США
 • Архітектор: Уилльям Ф. Лемб

Культова будівля Америки, Емпайр-Стейт-Білдінг відкрили в 1931 році. Люди висміювали будова, називаючи його марною тратою грошей і часу: будівля пустувала протягом багатьох років. Через Великої Депресії ніхто не міг дозволити собі орендувати офіс в ЕСБ. На момент відкриття було вільно близько 80% всіх приміщень. З тих пір ставлення до Емпайр-Стейт- Білдінг змінилося кардинально і сьогодні його по праву називають одним з семи чудес сучасного світу.


Сіднейський оперний театр


 • Сідней, Австралія
 • Архітектор: Йорн Утзон

Зараз Сіднейський оперний театр є візитною карткою міста і одним з найбільш впізнаваних архітектурних будівель світу. Але сам проект датчанина Йорн Утзон викликав чималі чутки: опера будувалася цілих 14 років, а сам проект був залучений у безліч скандалів, пов’язаних з владою і фінансуванням.


Танцюючий будинок


 • Прага, Чехія
 • Архітектор: Владо Мілуніч

Унікальний архітектурний пам’ятник в дусі деконструктивізму, який викликав свого часу бурхливі дискусії і суперечки критиків, архітекторів і акції протестів простих городян, давно став однією з найвідоміших визначних пам’яток Праги. Будинок розташований в районі Прага 2, на розі Рессловій вулиці і набережної. Свого часу президент Чехії Вацлав Гавел, який прожив не одне десятиліття біля цього місця, усіма силами підтримував цей дивний проект, в надії на те, що з часом це дивовижне будівництво стане центром культурної діяльності Чехії.


Піраміда Лувру


 • Париж, Франція
 • Архітектор: Бей Юймін

У 1989 році любителі класичної архітектури охрестили дітище Бей Юміна – “Шрам на обличчі Парижа”. Всього десятиліття вистачило, щоб визнати будова одним з кращих сучасних рішень. Зараз піраміда є третім найпопулярнішим художнім об’єктом серед відвідувачів музею після Мони Лізи і Венери Мілоської.


Королівська Бібліотека


 • Копенгаген, Данія

“Чорний Алмаз” саме так прозвали місцеві жителі нову будівлю Королівської Бібліотеки, який з’єднаний навісним проходом зі старим будинком 1906 року побудови. Нова будівля була побудована в 1999 році і вже успіх стати “іконою” сучасної датської архітектури, хоча і було побудовано в центральній частині Копенгагена з виключно “старої” забудовою.


Готель Хаят в Києві


 • Київ, Україна
 • Архітектор: Янош Віг

Скляна споруда, яка знаходиться на Софіївській площі, помітно виділяється серед старовинних будівель. Можливо, цей готель гармонійно виглядав би в центрі якогось футуристичного міста, але не поруч з Софією і Михайлівським собором саме так говорили всі місцеві жителі трохи більше 10 років тому, проте архітектурна споруда вже давно прижилася і стала улюбленим місцем відпочинку гостей столиці .


Al Wakrah


 • Доха, Катар
 • Архітектор: Заха Хадід

Заху Хадід висміяв весь світ за проект досить спірного стадіону, який створюється до чемпіонату світу з футболу 2022 року. Спочатку, всі суперечки зводилися до зовнішнього вигляду стадіону, який комусь нагадує вагіну, а кому-то космічний корабель. Потім, пресі стало відомо про більш ніж тисячі загиблих на будівництві нелегальних робітників. З цього приводу Заха Хадід заявила пресі, що це абсолютно не її справа – чим викликала чергову хвилю обурення. Проте стадіон вже чекають всі футбольні фанати.

Джерело: tochka.net