Що робити, щоб троянди довше стояли: як зберегти троянди у вазі?

13 Грудня 2016 13:13

Троянда – королівська квітка, тому гідна самої богині. Коли тобі дарують букет із цих гарних бутонів, то ти відразу ж замислюєшся про те, що робити, щоб троянди довше стояли. Як зберегти троянди у вазі?

Якщо правильно доглядати за зрізаною квіткою, то вона радуватиме тебе довгий час: тиждень, два, а то й місяць.

Ось, декілька нехитрих правил для того, щоб троянда довше стояла у вазі:

  • Перед зануренням букета у воду обірви все листя, розташоване на рівні води. Це дозволить уникнути процесу гниття вже за кілька днів.
  • Кожну стеблинку надріж навскіс, тримаючи рослину під водою. Це вбереже троянду від попадання повітря у зріз і забезпечить довге життя. Можна також трохи розщепити його на два-три волокна, щоб квітка краще поглинала рідину.
  • В жодному разі не став у вазу не підрізані квіти, адже стебла їх встромляться в дно посудини і не зможуть поглинати воду. Тому троянди швидко зів’януть.
  • Став квіти у відстояну воду кімнатної температури взимку і трохи прохолодну влітку. Бажано додати в неї поживні речовини, наприклад, шматочок цукру (20-30 грамів) або оцет (столова ложка) на літр рідини.
  • Щоб у вазі не почалося гниття, додай у воду таблетку аспірину, буру, галун або горілку. Допускається додавання крапельки відбілювача, якщо троянди вирощені із застосуванням хімічних речовин.
  • Посудину з квітами тримай у прохолодному місці, куди не проникають прямі промінчики денного світила.
  • Найважливіше правило: кожен день міняй воду, промиваючи кожну стеблину під струменем проточної води. Обприскуй рослину з пульверизатора, стежачи, щоб рідина не потрапляла в середину бутона.

Термінова реанімація троянди

Ти вже знаєш, що робити та як зберегти троянди у вазі, щоб троянди довше стояли. Тепер ми поговоримо про те, як реанімувати прив’ялий букет.

  • По-перше обнови зрізи на стеблинці і залиш квіти на дванадцять годин у ванній із холодною водою. Тільки не дай рідини затекти всередину бутона. Таку операцію можна робити щодня, бажано на ніч, тоді троянди будуть стояти дуже довго.
  • Можна зробити і так: оновити зріз і поставити букет у вазу з гарячою водою. Рідина буде остигати, а пониклі головки квітів – підніматися.

Наостанок хочеться сказати, що квіти, піднесені з любов’ю, будуть довше радувати око. Успіху тобі!

 

Джерело: tochka.net