На Житомирщині прижилася незвичайна рослина

24 Лютого 2017 12:10

Попільнянський район хоч і вважається мало лісистим, проте  й на його території можна зустріти чимало рідкісних порід дерев і рослин. Окремі із них ростуть тут десятками і сотнями років, інші – лісівники вирощують  штучно.

Скажімо, у ДП «Попільнянське лісове господарство» ще у 2008 році було засіяно 50 гектарів горіхових культур, які добре прижилися і виросли. А у 2016-му окремі молоді дерева вже заплодоносили і з них зібрали перше насіння чорного горіха.

Що ж спонукало попільнянських лісівників зробити свій вибір саме на цій лісовій культурі?

—    Довелося прочитати чимало корисної літератури, – розповідає головний лісничий Попільнянського держлісгоспу Сергій  Степанчук. —  Наші фахівці також їздили вивчати особливості вирощення чорного горіха в інші регіони України і тільки після цього  ми вирішили створити окрему лісопосадку у себе в лісгоспі. І нам це вдалося. До речі, деревина із чорного горіха зараз більше цінується ніж з дуба звичайного і використовується переважно в меблевому виробництві. Вона міцніша за деревину дуба і має більше десятка різноманітних відтінків. Тому, у нас щодо цієї культури великі надії і плани, – зауважує головний лісничий  Попільнянського  держлісгоспу.

А взагалі то, чорний горіх – це інтродукований вид такої ж породи, що росте в Північній Америці, там цей ареал найбільш розповсюджений. А тепер, через його унікальні властивості, чорний горіх масово вирощують і в Європі. Він дуже швидко росте і набирає вагу. Якщо, до прикладу, дуб у 8-річному віці має висоту приблизно – 3 метри, то горіх за цей же час виростає до 12 метрів. Тому  попільнянські лісівники планують поступово збільшувати площі посадки чорного горіха.

Джерело: 1.zt.ua