Як з початком весни розпочати життя з чистого аркушу?

1 Березня 2017 11:30

Дізнайся, як позбутися від усього зайвого і відкрити нову чисту сторінку в своєму житті

Як почати життя з чистого аркуша: 7 корисних порад
Як почати життя з чистого аркуша: 7 корисних порад © gettyimages.com

У житті кожної з нас одного разу відбуваються події, які змушують сказати собі “Досить!”. Ця мить є відправною точкою для того, щоб почати жити абсолютно по-іншому, ніж раніше.

Адже погодься, що з часом у нас накопичується безліч зайвих речей. Наприклад, мотлох в квартирі, неправильне харчування, завдання на роботі, які тобі зовсім не цікаві. Також сюди відносяться всі негативні емоції і люди, які змушують їх відчувати. Але хочеться жити інакше, радіти кожному дню і усвідомлювати, що ти точно все робиш правильно.

Редакція tochka.net підготувала для тебе підбірку порад, які допоможуть значно поліпшити твоє подальше життя.

  1. Правильне харчування. Саме шкідлива їжа є першим фактором-перешкодою на шляху до здорового способу життя. Прибери зі свого щоденного харчування все зайве і включи в нього корисні продукти. Кращим варіантом буде складання списку продуктів на тиждень і їх закупівля. Звісно, тут повинні бути відсутніми різноманітні тістечка, майонез і інша шкідлива їжа. Якщо тобі здається, що без солодкого ти все-таки обійтися не зможеш – при закупівлі візьми щось із корисної смакоти, адже її зараз дуже багато. Вся фішка полягає в тому, щоб купити на тиждень лише здорову їжу і більше в магазин не ходити (хіба що за особливої потреби).
  2. Вибір “своєї” їжі. З їжею, яку ти вживаєш, прямо пов’язане твоє здоров’я і щастя. Тому треба підібрати саме те харчування, яке найкраще буде підходити саме тобі. За давнім вченням аюрведа, людей можна ділити за типами, для кожного з яких підходять різні продукти харчування. Найголовнішим вважається енергія їжі і її властивості. Якщо людина їсть не “свою” їжу, то порушується обмін речовин в організмі. Детальніше про типи людей за аюрведою ти можеш прочитати в будь-якій книзі на цю тему або в інтернеті.
  3. Звільнення від самокритики. Яким би складним це не здавалося, тобі необхідно прийняти і полюбити себе такою, яка ти є. Засуджувати себе за невиконані обіцянки і мрії вже немає сенсу, адже той час пройшов, а попереду на тебе чекає ще багато цікавого.
  4. Незалежність від матеріальних речей. Знову повертаємося до аюрведи. Це вчення стверджує, що душа людини має 4 установки – те, до чого треба прагнути. Якщо вони втілені в життя, то до тебе приходить щастя. Один з таких станів має назву “мокша”. Це означає, що вранці ти прокидаєшся з розумінням наступного: щастя всередині тебе і ніяк не залежить від обставин. Іншими словами, в цьому стані ти знаходиш повну свободу. Для досягнення мокші старайся відволікатися від матеріального світу і більше насолоджуватися спілкуванням з близькими, природою, добрими спогадами.
  5. Очищення будинку. У тебе теж накопичилося безліч речей, якими ти не користуєшся роками? Тоді саме час приступити до очищення свого житла. Приготуй три великі пакети: 1 – для сміття, 2 – для благодійності, 3 – для речей, які треба перекласти в інше місце. Без жалю позбувайся абсолютно зайвих речей, адже нове життя ти повинна починати зі свободи і чистого простору.
  6. Вирішення проблем. Згадай про всі обов’язки, які ти нібито повинна виконувати, а потім розберися, які з них покращують твоє життя, а які ти змушена робити на шкоду собі. Зрозумій, що потрібно терміново попрощатися зі справами, які приносять тільки шкоду твоєму фізичному і психологічному здоров’ю. Таким чином ти позбудешся від емоційного непотребу і станеш набагато щасливішою.
  7. Межі. Навчися говорити людям “ні” і не впускати у свій особистий простір тих, з ким ти не хочеш мати нічого спільного. Ти є господинею свого життя і самостійно вирішуєш, з ким спілкуватися, що їсти і куди ходити.

Успіхів тобі в створенні нової сторінки свого життя!