Околиці Одеси: 5 місць, які варто відвідати

24 Травня 2017 13:37

Цього року Одеса знову в тренді! Власне, нічого дивного – бо “перлина біля моря” в тренді завжди. Ти напевно прекрасно ознайомлена з визначними пам’ятками Одеси і знаєш, які місця варто відвідати в місті. А що щодо околиць Одеси?

Околиці Одеси. Білгород-Дністровський

Білгород-Дністровський – найдавніше місто в Україні й одне із найбільш давніх у Європі. Виникло воно в VI столітті до нашої ери. Зараз це спокійний і затишний населений пункт, головною і єдиною визначною пам’яткою якого є Акерманська фортеця.

Що подивитися в Білгород-Дністровському:

Отже, як ти вже зрозуміла, дивитися тут варто лише фортецю, але вона того справді варта. Адже Білгород-Дністровська (або Акерманська) фортеця є однією з найбільш збережених на території України, а якщо говорити про масштаби, то й поготів перевершує всі подібні фортифікаційні споруди країни. Фортеця розташована на скелястому березі Дністровського лиману, тут часто проводять рок-концерти, різні фестивалі, і лицарські турніри.

Як доїхати з Одеси в Білгород-Дністровський:

До Білгород-Дністровського можна доїхати на маршрутці №560, що відправляється від Одеського залізничного вокзалу. Можна добратися й на електричці (дешевше і дорога мальовничіша).  У самому містечку Білгород-Дністровський автовокзал і залізничний вокзал знаходяться за 15 хвилин ходьби від фортеці.

  • Околиці Одеси. Село Шабо

За 70 кілометрів від Одеси знаходиться знаменита курортна та лікувальна зона, назву якої ти, мабуть, вже чула – Шабо. Привабливе це місце насамперед для тих, хто цікавиться вином і виноробством. Але, гадаю, навіть якщо ти не любиш вино, після того як ти побуваєш в Шабо, ти його полюбиш 🙂

Що подивитися в Шабо:

Головна визначна пам’ятка Шабо – Центр культури вина, який відкрився в 2009 році. Підвищення культури споживання благородних напоїв – отака мета у цього центру. Це єдиний в Україні культурний центр, що поєднує діюче високотехнологічне підприємство, стародавні винні підвали, дегустаційний зал, експозиції сучасного скульптурного й архітектурного мистецтва, а також унікальний Музей вина та виноробства. Цей музей – унікальний. Подібний принцип побудови експозиції – в австрійському Loisium і на виноробні Torres в Іспанії. Це лабіринт, кожен із залів якого розкриває етапи становлення виноробства в регіоні. І всюди – своя атмосфера: артефакти, світло, звуки, музика, інсталяції настільки продумані, що ти немов доторкаєшся до епохи.

Як доїхати з Одеси в селище Шабо:

Поїздку до Шабо є сенс поєднати з відвідуванням Акерманської фортеці, оскільки маршрут однаково пролягає через Білгород-Дністровський, від автовокзалу якого до Шабо йде маршрутне таксі №5.

  • Околиці Одеси. Селище Вилкове

Цей невеликий населений пункт в Одеській області порівнюють із одним із найкрасивіших міст світу – Венецією. Звісно, це великий реверанс у бік Вилкового і просто туристичний штамп, яким спекулюють на всі боки. Будемо відверті, крім вулиць-каналів у Вилковому з перлиною Італії більше нічого спільного, але побувати тут слід.

Що подивитися у Вилковому:

Насамперед погуляти по центру міста, подивися на унікальні єрики – канали-вулиці. Після того, як на своїх двох пересуватися втомишся – візьми напрокат “гондолу” і здійсни “круїз” по Вилковому. Також можна відвідати два місцеві храми – старовірський і православний, – зробити фотографію біля пам’ятника нулю (місце, де Дунай впадає в Чорне море) і зняти пеліканів, подивитися твори місцевого художника в картинній галереї, скуштувати місцевого вина “Новак” і закусити знаменитим дунайським оселедцем. От і вся програма. Як бачиш, одного дня більше, ніж достатньо.

Як добратися з Одеси до Вилково:

Автобус до Вилково відправляється з автовокзалу “Привоз” в Одесі. Захопи з собою паспорт, Вилкове знаходиться на самому кордоні з Румунією – можуть перевіряти документи.

  • Околиці Одеси. Село Нерубайське

Цей невеликий населений пункт за 15 км від Одеси, мабуть, так і залишився б лише сірою крапкою на карті, якби не одне цікаве місце – Музей партизанської слави (також відомий як Нерубайські катакомби). Це один із небагатьох колишніх військових об’єктів, відкритих для відвідування туристів.

Що подивитися в селі Нерубайське:

Мережа підземних ходів і лабіринтів під Одесою існує з першої половини XIX століття. Їх довжина – приблизно 2,5 тис. км. Під час Великої Вітчизняної війни катакомби слугували укриттям для радянських партизанів і місцем їх боротьби з німецько-фашистськими загарбниками. Сьогодні ця зона – суто туристична. У катакомбах представлені атрибути побуту та зразки зброї. Можна відвідати кухню, лазню, чоловічий  і жіночий гуртожитки, навчальний тир і меморіальний зал. На стінах досі збереглися написи, зроблені рукою бадаївців, а також кілька картин-карикатур, що закликають до перемоги над фашистами.

Як доїхати з Одеси в село Нерубайське:

Від автовокзалу Одеси на маршрутках №84 (проходить поруч із музеєм), №87 до села Нерубайське.

  • Околиці Одеси. Село Петрівка

Про це місце знають небагато людей, навряд чи воно колись стане туристичною Меккою. Але є в Петрівці одна цікавинка, задля якої сюди варто приїхати з Одеси.

Що подивитися в Петрівці

У 1820 році в Петрівці, тоді ще селі Покровське, з’явився замок, який слугував літньою резиденцією сім’ї родини Курисів (таємний радник, друг Суворова). Згодом його повністю перебудували й розширили, створивши справжній шедевр архітектури – Мавританский палац. І хоча зараз від цієї прекрасної будівлі залишився фактично лише кістяк, вона однаково вражає. Зокрема вражає кладка. Кажуть, такі тонкі й рівні шви виходили тоді, коли при будівництві використовували негашене вапно, на яке ставили підмочені блоки.

Як доїхати з Одеси в село Петрівка (Мавританський палац):

Село Петрівка знаходиться за 60 км від Одеси. Добратися можна будь-яким транспортом у Вознесенському напрямку — на Сербку, Алексеєвку, Вознесенськ, Березівку, Южноукраїнськ, Кривий Ріг.

Джерело: tochka.net