У Житомир завітає “Фестиваль мистецьких проектів про феномен корупції”

5 Вересня 2017 14:40

У вересні в 9-ти містах України та Кишиневі (Республіка Молдова) під егідою Goethe-Institut відбудеться “Фестиваль мистецьких проектів про феномен корупції”. Це безкоштовні виставки, документальні перформанси та покази фільмів-призерів міжнародних фестивалів у Каннах та Берліні, – інформує Газета по-українськи.

Мета проекту – розповісти широкому загалу, як виникла корупція, як із нею борються у світі, які корупційні схеми успадкувала Україна від епохи СРСР і що може зробити кожен українець для їхнього подолання.

“Україна за рівнем корупції є поруч із Непалом та Нігерією. Але корупція існує в усіх країнах. У Німеччині теж із нею борються: через економічні, політичні реформи та через культуру, – говорить асистентка відділу спеціальних культурних програм Goethe-Institut в Україні, організатор фестивалю Ілона Демченко. – Ми запускаємо проект, який розказує про складне явище корупції доступною усім мовою мистецтва. Роботи Олександра Бурлаки, Дани Косміної і німецького фотографа Леона Кахане викличуть усмішку та підштовхнуть до переосмислення, у сатиричній виставі “Ресторан “Україна” Дмитра Левицького деякі глядачі впізнають себе, а відео румунського режисера Геннадія Попеску нікого не залишить байдужим”.
Кінофестиваль “Кіно проти корупції”. 4.09 – 21.10: Київ, Кривий Ріг, Полтава, Сєвєродонецьк, Житомир, Запоріжжя, Кишинів (Республіка Молдова). Arthouse Traffic влаштує показ 6 найкращих європейських фільмів про природу корупції, серед яких стрічка “Дивовижний” італійського режисера Паоло Соррентіно (відомого за фільмами “Велика краса”, “Молодість”, серіалом “Молодий Папа”) та румунська картина “Поза дитини”, відзначена “Золотим ведмедем”.
Протягом місяця фільми будуть доступні для некомерційних показів у громадських бібліотеках, кіноклубах, школах та університетах. Для організації показів потрібно лише подати заявку на сайті www.nocorruption.org.ua.
Фестиваль про феномен корупції стартує у Києві і пройде у Харкові, Львові, Кривому Розі, Полтаві, Сєвєродонецьку, Маріуполі, Житомирі, Запоріжжі та Кишиневі (Республіка Молдова).
Goethe-Institut – це культурний інститут Федеративної Республіки Німеччина, який діє в усьому світі. Сприяє популяризації вивчення німецької мови за кордоном і підтримує міжнародну культурну співпрацю.
Джерело: 1.zt.ua