5 способів розвинути силу волі

17 Жовтня 2017 15:52

Просто уяви, що вже пройшла половина 2016 року. Як справи з твоїми цілями на рік? Наскільки ти став ближче до їх реалізації? Якщо ти досі топчешся на місці і шукаєш виправдання, тоді цей матеріал про розвиток сили волі – для тебе.

Силу волі можна порівняти з м’язами. Так, як ти тренуєш м’язи, ти можеш тренувати і свою силу волі.

Спосіб 1: Спробуй інакше!

Найпростіший приклад – спробуй почистити зуби лівою рукою. Це незвично. Ти будеш думати, навіщо це взагалі потрібно. Але не піддавайся. Поки що ти тренуєш силу волі на елементарному процесі чистки зубів.

“Інакше” можна зробити багато чого, наприклад, дістатися на роботу в інший спосіб, підніматися не на ліфті, а пішки, пити не каву, а чай. Таким чином формуються нервові зв’язки в мозку, стимулюється нестандартне мислення і розвивається сила волі.

Спосіб 2: посперечайся з кимось

Напиши письмову заяву про те, що ти, наприклад, кидаєш курити. І вкажи, що ти обіцяєш зробити, якщо знову закуриш (наприклад, купуєш комусь ящик шампанського). Вибери друга, який буде тебе контролювати, а не закривати очі.

Спосіб 3: візьми участь в Челленджі

Ще один спосіб розвинути силу волі – кинути собі виклик і прийняти участь в змаганні.

Спосіб 4: медитуй!

Як би дивно це не звучало, медитації розвивають силу волі. Зокрема, це доказав Келлі Макгонігал – психолог і професор Стенфордського університету, автор серії книг про силу волі. Він стверджує, що медитація дозволяє тренувати самосвідомість, дає можливість абстрагуватися і сконцентрувати увагу на внутрішньому процесі.

Досить опанувати базові техніки контролю над диханням, щоб стати більш зосередженим на роботі.

Спосіб 5: уявляй кінцевий результат

Тобі важливо зрозуміти, НАВІЩО тобі це треба. Просто за компанію піти вивчати китайську – така спроба не увінчається успіхом. Коли ти зрозумієш конкретну мету, коли ти у всіх деталях уявиш, навіщо тобі це треба, це буде тим поштовхом, який включить твою силу волі.

Припустимо, ти хочеш відкладати гроші на подорож. Заради цього ти жертвуєш щоденними походами в кафе, вважаючи за краще носити їжу з дому з собою. Тобі хочеться зірватися. Твої друзі охоче кличуть на ланч в сусідню кав’ярню, переконуючи, що “один раз в тиждень можна”. Так ось – не можна. У такі моменти просто уяви, як через пару місяців зможеш пити ту саму каву, але вже на узбережжі Італії (або куди ти захочеш!). Уяви в найдрібніших деталях. Відчуй це!

Джерело: inspired