Закон про реінтеграцію Донбасу опублікований в офіційній пресі

23 Лютого 2018 09:38

Закон про реінтеграцію Донбасу в п’ятницю, 23 лютого, опублікований в парламентській газеті “Голос України”.

Він набере чинності наступного дня після опублікування. Як відомо, закон про реінтеграцію Донбасу  прийняли у Верховній Раді в другому читанні 18 січня. Президент Петро Порошенко підписав документ 20 лютого, у День Героїв Небесної Сотні.

Зазначимо, Порошенко доручив завершити усі підготовчі роботи до 1 квітня 2018 року, зокрема запропонувати кандидатуру голови Об’єднаного оперативного штабу ЗСУ. За словами президента, відтепер провідна роль відсічі агресії тепер лягає на Збройні сили України.

Ми маємо протягом буквально годин і днів перебудувати – це надтерміново – управління обороною держави на сході, створення оперативного штабу та інше. Деталі я розкривати не буду,
– сказав Порошенко 21 лютого під час суду над Януковичем.

Реінтеграція Донбасу
Які зміни передбачає закон про реінтеграцію Донбасу

Що передбачає закон про реінтеграцію Донбасу? Закон “Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях” вперше називає Росію агресором і окупантом. Відтепер в Україні не АТО, а заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, стримування і відсічі російської збройної агресії в Донецькій та Луганській областях. Керуватиме цими заходами Об’єднаний оперативний штаб ЗСУ. На окупованих територіях, межі яких визначатиме президент за поданням Міноборони, діятиме особливий порядок забезпечення прав і свобод цивільного населення. А терористичні організації “ДНР” та “ЛНР” називатимуться “представниками окупаційних адміністрацій РФ”.

 

Джерело: 24tv.ua