У Житомирі говорили про стан міських пасажирських перевезень

13 Серпня 2014 12:17
0412.ua

0412.ua

Стану пасажирських перевезень у місті Житомирі та області було присвячене засідання громадської ради при облдержадміністрації, яке відбулося 12 серпня. Його провів голова комісії з питань промислового розвитку, інфраструктури та туризму, інвестицій та фінансів громадської ради Є. Деркач.

Про це 0412 повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

Головуючий повідомив, що до комісії, яка і стала ініціатором проведення засідання, надійшли звернення керівників підприємств, водіїв і пасажирів стосовно незадовільного перевезення. Листи були розглянуті та надіслані для подальшої перевірки до відповідних контролюючих органів.

Так, комісія розглянула колективне звернення водіїв ПП «Шериф», у якому, зокрема, йдеться про порушення автоперевізником технічного і медичного контролю, про понаднормовий робочий день водіїв, що суперечить нормам чинного законодавства. Цю заяву направлено для розгляду до УМВС України в Житомирській області та до територіальної державної інспекції з питань праці, які перевіряють викладені у скарзі факти.

Ще одне колективне звернення, що надійшло від жителів міста, стосувалося незадовільного забезпечення пасажирських перевезень за міськими автобусними маршрутами № 2 та № 50.

Під час засідання старший прокурор прокуратури міста Житомира Марина Тітова зазначила:

«Прокуратура міста приділяє увагу організації перевезень і виявленню за допомогою контролюючих органів порушень під час організації пасажирських перевезень. Зокрема у 2014 році було проведено перевірку, в ході якої підтвердилися факти стосовно неналежного забезпечення пасажирських перевезень автобусними маршрутами № 2 та № 30. Встановлено, що управління транспорту і зв’язку Житомирської міської ради належним чином не здійснює контроль за додержанням перевізниками умов договору та чинного законодавства про автомобільний транспорт. З метою усунення порушень внесено подання, розгляд якого відбудеться 18 серпня. За результатами розгляду винні будуть притягнені до відповідальності, а порушення – усунені».

Працівник прокуратури вказала на порушення, виявлені управлінням транспортної інспекції. Зокрема, на маршруті № 40 було відмовлено в пільговому перевезенні громадян, не забезпечено контроль за робочим часом та часом відпочинку водіїв. Було зазначено також, що проводились відповідні перевірки працівниками ДАІ міста Житомира в ході спецоперації «Автобус-2014». Виявлені такі порушення: відхилення від маршруту, рух на заборонений сигнал світлофора, зупинки у невстановлених місцях, розмова по мобільному телефону під час керування автобусом, випуск на лінію транспортного засобу з технічними несправностями.

Щодо маршруту №2 Марина Тітова повідомила, що від перевізника надійшла заява про його відмову від обслуговування. Досі не визначений перевізник, який належним чином обслуговуватиме населення на цьому маршруті.

Працівник прокуратури запевнила присутніх у тому, що будуть вжиті належні заходи для приведення діяльності перевізників у відповідність до вимог чинного законодавства.

Підвищення якості послуг із перевезення, безпека перевезень, збільшення надходжень до бюджету, припинення незаконних схем, якщо такі мають місце на транспорті, – мета цього і наступних засідань громадської ради з питань пасажирських перевезень.

Джерело: 0412.ua