У Новоград-Волинському лісгоспі, що в Житомирській області, використовують альтернативний вид палива – тут котельня вже декілька років працює на тирсі.
Останнім часом особливо гостро постало питання переходу до використання альтернативних видів палива. Аби таким чином позбутися залежності від російського газу, в лісогосподарських підприємствах Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства вже не перший рік ця проблема успішно вирішується.
– Ще кілька років тому, у нас був клопіт з тим, де подіти тирсу, – ділиться начальник лісокопплексу державного підприємства «Новоград- Волинське досвідне лісомисливське господарство» Віктор Павлюк. – Адже для неї потрібно було шукати місце десь на звалищах. Згодом у нашій котельні ми встановили два котли, що працюють на тирсі. Таким чином, спалюючи фактично відходи виробництва, ми обігріваємо всі виробничі приміщення на території лісокомплексу та забезпечуємо теплом сушильні камери.
У літній період в котельні спалюється близько 300 кубічних метрів тирси в місяць, в зимовий – 500-600 кубічних метрів. Решту тирси, що з’являється в процесі виробництва, підприємство реалізовує споживачам, які займаються її переробкою, або мають котли, що працюють на тирсі.