Неважливо чи ховаєтесь ви від зими в Єгипті чи вдома з мандаринами, вона приходить щороку на радість лижникам, сноубордистам та дітлахам, які увесь рік чекають на Діда Мороза. Сіра, холодна, безсонячна зима часто краде наші сили та натхнення на довгих 3 календарних місяці, залишаючи в наших замерзлих руках авітаміноз та щоденне бажання проспати навчання чи роботу.
Щороку сотні таких, як я шукають відповіді на питання: “Як від неї тікати? Як її розфарбувати яскравими кольорами? І як вкрасти свою дозу натхнення?” Відповідь завжди одна – подорожуйте. Куди – це вже інше питання, яке теж часом «виїдає мозок», але я накидала собі декілька варіантів полювання на нові емоції взимку, якими охоче надихну і вас.
1) Махнути в євротур на Новий рік
Де зустрічати Новий рік? Б’юсь об заклад, що й Ви досі нічого не спланували. Бо куди ж там! Попереду сесія/річні звіти/голодні діти/перевірки/важливі зустрічі (правильний варіант підкреслити або дописати). А час думати! Особливо нам з вами, неприхильникам спати в олів’є.
Пропоную коротесенький тест: Ви хоч раз в житті каталися на ковзанах біля віденської ратуші? Куштували ягідний глінтвейн в серці Праги? Скуповували всі баварські пряники, які бачили на різдвяній ярмарці в Берліні? Якщо у Вас більше одного «ні», тоді читайте далі, якщо у Вас всі «так» переходьте до другого пункту.
Отже, новорічний євротур – це той спосіб зустріти Новий рік, який наповнить ваш 2015 динамікою, подорожами, новими відкриттями та, безперечно, новими людьми. Боже збав вас поїхати в банальний екскурсійний тур з маленькими дітлахами чи з бабусями/дідусями! Я говорю про молодіжні євротури, як в класичній однойменній стрічці, пам’ятаєте? Зустріньте Новий рік в євротурі. Хоча б раз у житті. Серед таких же мандрівників як ви, загубіть совість в одному з берлінських барів, насолодіться джазом в чарівному ресторанчику на березі Влтави і обов’язково зіграйте в сніжки в одному з королівських замків і тоді 2015 рік точно принесе вам тепло і просте людське щастя.
2) Стати на лижі/борд
Бо краще гір, можуть бути тільки гори. Не так важливо чи вмієте ви кататися, як та панорама, яка відкривається на висоті 3000 метрів. Коли я була маленькою, то словосполучення «гірськолижний курорт» асоціювалося в моїй дитячій фантазії із забавами для стареньких багатіїв, а виявилося – що це наркотик для вільних людей. Знаєте за що я люблю сноубординг? Бо це свобода в чистому вигляді, повністю підконтрольна твоїм бажанням і повністю очищаюча твій мозок від всього бруду сірих буднів, який осідає за рік. Тільки за почуттям цієї свободи і варто махнути в гори.
Лише розпочинаєте свій катальний шлях? Гірськолижні курорти Словаччини – ось що вам необхідно. Наприклад, в Ясні ідеальні траси, які ніби самі шепчуть до тебе: «Ставай на лижі/борд, у нас безпечно, ти чемпіон! Все вийде» і іронія в тому, що дійсно виходить. Особисто я це пов’язую з особливою романтичністю Низьких Татр, яка лікувально допомагає всім початківцям швидко освоїти нові навики, але я також знаю багатьох досвідчених лижників та сноубордистів, які віддають зимою перевагу саме Словаччині за її домашній затишок та теплу атмосферу.
3) Заспівати йодль з вершині гори та навчитися «апре-скі» по-альпійськи.
Звичайно заспівати не обов’язково фірмове австрійське «Holadaittijo», куди романтичніше з висоти 3000 метрів розноситиметься відлунням гімн України, але мова зараз не про вибір пісні, а про казкові Альпи, які варто відвідати в цьому житті хоча б раз кожному! Альпи – це своя культура, це неперевершені пейзажі, це заряд енергії на рік вперед, а головне – це найкращі фан- і сноупарки для покатушок. В декого «Альпи» є синонімом високих цін, мушу розвіяти цей міф, адже Західні Альпи в Австрії є цілком доступними для відпочинку. Так що тут, мої шановні тревелери, так само як і в будь-яких подорожах, головне бажання! Наприклад, курорт Solden заманює дошкерів зі всього світу своїми льодовиками та широким спектром можливостей для ідеального альпійського відпочинку.
4) Відірватися від європейського материка
«Але це дорого», – скажете ви і тут є рішення – летіти недалеко від Європи. Куди? Наприклад, до Туманного Альбіону. Лондон десь у лютому не такий вороже вологий і дощовий, як восени. Все ж таки лютий в Києві та лютий у Лондоні – небо й земля. Якщо білосніжні заметілі тільки завалюють столицю України, то в серці Британії незвикло для нас зеленіє трава, дороги радують чистотою, а про міфічні дощі та бруд і мова не йде.
Між іншим, на день Всіх Закоханих місто, яке є справжньою батьківщиною цього свята, перевдягається в неймовірну красу, традиції якої і досі не дійшли до неньки через весь материк. Лондон – одна з тих столиць, яка обов’язково фігурує в усіх «must-visit» списках мандрівників. Королівські гвардійці, старий-добрий Біг-Бен, загадковий Тауер, найкращі музичні традиції світу – це лише одна з мільярду причин, чому сюди варто зазирнути на фірмове англійське чаювання.
5) Пофестивалити в горах
Хто вам сказав, що музичні фестивалі бувають тільки влітку? З 6 по 11 квітня затишний і тихий австрійський курорт Майрхофен перетворюється на масштабний рейв, який відвідують тисячі любителів танцювальної музики та екстремальних видів спорту. 1 тиждень, 17 локацій, 5 величезних сцен прямо в горах, 5 масштабних костюмованих вечірок в кращих традиціях апре-скі, 1 кращий сноупарк Австрії, 20 басейнів та спа, 560 км трас, не вимірювана кількість сміху, мільйони спогадів і тільки 1 Snowbombing!
Цьогоріч в лайн-апі заявлені таки кити dance-музики, як Rudimental, Skrillex, Basement Jaxx, Carl Cox, Fatboy Slim, Gordon City, Marc Kinchen, Sigma, Sub Focus, Wilkinson, Dubfire, James Zabiela, London Electricity, Modeselector, Paul Woolford, Pedestrian та десятки інших. Ну хіба ви не мріяли відриватися під улюблену музику прямо на гірськолижних схилах? Між іншим, цього року відбудеться перший тур на фестиваль з України. Я їду, а ви?…
Текст: Ліка Бучек