Відкриття пам’ятника заплановано до дня Святого Миколая – свята, що втілює для українських дітей всі бажання доброти та миру.
Під час відкриття переможці кожної вікової групи отримають у подарунок велосипед, 20 учнів – заохочувальні призи, а інші – дитячі новорічні подарунки.
Пам’ятник у вигляді прототипу першого велосипеда, виготовленого у людський зріст, встановлений на торці входу до руїн бомбосховища. Самі руїни нині мають форму спадаючої рами першого велосипеда, це дозволяє стверджувати, що згадки про руйнівні війни знищують час і природа, а мирні винаходи залишаються в наших думках і серцях навічно.
Вхід до бомбосховища до 2014 року знаходився на території старого спортивного майданчика міської гімназії та мав бути знесений у зв’язку з будівництвом нового спортивного комплексу для гри влітку – у футбол, волейбол, теніс, а взимку – у хокей і для занять фігурним катанням. Але воєнні події на Південному Сході України внесли корективи, і рішення щодо знесення заваленого бомбосховища було відмінено через загрозу ядерного протистояння з Російською Федерацією. Розміри майданчика внаслідок перепроектування довелося зменшити, а торці з установленими футбольними воротами навпаки збільшити за висотою, що дозволило в подальшому змоделювати їх у вигляді панно з небесною глазур’ю.
Сам вхід до бомбосховища за бажанням гімназистів перероблений на дитячу гірку висотою 2 м, під час підйому на яку діти разом із батьками або туристи зможуть сфотографуватися на родинному велосипеді (три посадкових місця), і повинні озвучити за допомогою велосипедного дзвоника заклик усім, хто воює, – зупинити безглузде кровопролиття. А, якщо хтось має бажання відчути викид адреналіну – є можливість спуститися з дитячої гірки з висоти двох метрів.
Однак вагомою перевагою пам’ятника є те, що небесне панно виготовлене за ескізами дитячих малюнків про мир в Україні. За результатами оголошеного конкурсу серед 230 учнів 1-4 класів на кращий родинний малюнок про мир були відібрані 3 роботи та один малюнок обраний шляхом таємного голосування серед учнів гімназії, ескізи яких стали прототипами металевого панно розмірами 4*15 метрів.
Самі діти віком 6-10 років стали архітекторами монумента, в основі якого розміщений старовинний велосипед, над котрим підноситься мирне небо з хмаринками, птахами та квітами, об’єднує всю композицію величезна, довжиною в 15 метрів, райдуга. Усі охочі сфотографуватися на велосипеді ніби захищені різнобарвним її куполом від бомб і снарядів, що можуть завадити мирному дитинству та мирному процвітанню України.
Як відомо, веселка є втіленням найбільш мирного, прекрасного та виникає в природі після похмурого дощового дня під дією теплих сонячних променів, радуючи свідомість людини душевним теплом. До того ж напівзруйнований вхід до бомбосховища пофарбований в колір блакитного неба та розписаний гімназистами у вигляді сонця, також написано слово «мир» багатьма мовами світу.
Для людей старшого віку, які хочуть долучитися до найвеличнішого винаходу, встановлений силует винахідника велосипеда доби XIX століття. Будь-яка людина може зробити фото на фоні мирного винаходу та, можливо, у цю мить її думки, бажання будуть спрямовані на творення чогось мирного та корисного для людства.
Особливо запеклі суперники матимуть змогу довести на спортивному майданчику мирним способом власну перевагу. Адже будь-яка перемога буде вічною, якщо в мирний час нащадки доблесних патріотів України виправдають їх мрії та бажання: мирно працювати та відбудовувати зруйновані міста, тому що тільки в спорті (так було заведено ще з часів Давньої Греції) можна засвідчити власну доблесть і відвагу. Тільки спортивні змагання піднімають патріотизм і возвеличують Батьківщину в очах світової спільноти.
162 малюнки з аналогічною тематикою цього конкурсу передані воїнам-коростенцям, учасникам АТО, які захищають там, на Сході, мирне небо України.