Нардепи хочуть врегулювати в законодавчому полі можливість відкупитись від армії

17 Січня 2015 17:23
tsn.ua

tsn.ua

У партії “Народний фронт” запропонували встановити якусь суму, що б призовник зміг відкупиться від мобілізації.

“Ми з паном Березою хочемо запропонувати свою цифру, але це буде річне або п’ятирічне фінансове забезпечення контрактника”, – зазначив депутат Андрій Тетерук.

Профільний комітет Верховної Ради з нацбезпеки і оборони пропонує встановити суму для відкупу від військової служби, еквівалентну річному або п’ятирічному фінансовому забезпеченню контрактника.

Про це в кулуарах Ради заявив народний депутат від “Народного фронту” Андрій Тетерук.

“Сьогодні буде комітет нацбезпеки і оборони, на якому ми після доповіді голови ГШ ЗСУ будемо застосовувати додаткові рішення щодо проведення мобілізації”, – зазначив Тетерук.

“Це конституційний обов’язок громадян захищати свою державу. Дві тисячі доларів – досить смішна сума, не відповідає дійсності. З паном Березою хочемо запропонувати свою цифру, але це буде річне або п’ятирічне фінансове забезпечення контрактника, а не 2000 дол. Це повинна бути досить суттєва сума , яка дозволить людям, які дійсно заробляють гроші, відкупитися. І це має бути не соромною, а врегульованою в законодавчому полі процедурою “, – заявив нардеп.

Раніше нардеп від “Самопомочі” Семен Семенченко пропонував також встановити таку суму рівну 2 тисячам доларів.

Раніше повідомлялося, що в Житомирській області 102 військовослужбовців, призваних в українську армію в ході часткову мобілізацію, самовільно залишили місця своєї служби. Після того як вони не повернулися в свої військові частини, командування розпорядилося опублікувати їхні прізвища в ЗМІ.