У Житомирській області влада готова до демобілізації військових, учасники АТО матимуть перевага під час працевлаштування.
Про це повідомляє прес-служба облдержадміністрації з посиланням на слова губернатора Сергія Машковського у передачі телеканалу Союз-TV 11 березня.
«Влада готова до демобілізації військових. Ця робота розпочалась задовго до сьогоднішнього дня. Ми розуміємо, що для воїнів, які повертаються із зони бойових дій, дуже важливо адаптуватися у мирному житті, пройти реабілітацію, насамперед психологічну», – зазначив Машковський.
Губернатор зауважив, що незважаючи на обмежену кількість робочих місць в області, переваги при працевлаштуванні надаватимуться саме учасникам АТО, адже вони сумлінно виконали свій військовий обов’язок і заслуговують на нашу підтримку. Для вирішення питання працевлаштування військових буде проведено наради з центрами зайнятості, з керівниками приватних компаній. На сьогодні з питань працевлаштування вже звернулись 42 особи.
Сергій Машковський повідомив також, що незабаром представить концепцію оновленої структури облдержадміністрації. Владній структурі потрібні будуть спеціалісти, і преференції надаватимуться фахівцям з числа учасників АТО.
Машковський також нагадав, що в області з вересня 2014 року діє програма реабілітації військовослужбовців. Поранені бійці, що пройшли лікування у госпіталях, звертаються до фахової лікарської комісії, яка працює при обласній клінічній лікарні ім. О.Ф.Гербачевського. Медики визначають, як має проходити подальша реабілітація кожного бійця. Програмою визначені 26 лікувально-профілактичних закладів вторинного рівня у районах і містах області та 6 – третинного рівня.
«Сергій Машковський наголосив: всі послуги по програмі реабілітації військовослужбовців надаються безкоштовно. У минулому році пройшли реабілітацію по цій програмі 250 військовослужбовців, у 2015 – 370 осіб. Керівник області наголосив, що програмою реабілітації можуть скористатися всі учасники АТО, а не лише поранені бійці», – повідомляє прес-служба ОДА.
Керівник області також представив дорожню карту – путівник для військовослужбовців щодо пошуку необхідної інформації з питань працевлаштування з телефонами і адресами.
Під час ефіру йшлося про те, що в облдержадміністрації в кабінеті 108 створено центр допомоги військовослужбовцям, де вони можуть отримати всю інформацію, яка їх цікавить, включаючи консультації з юридичних питань, щодо проведення реабілітації, соціального захисту, порядку отримання статусу учасника бойових дій тощо.