Чи можна бути впевненим у якості м’ясних продуктів і як убезпечити себе і рідних від харчового отруєння – напередодні Великодня житомиряни усе частіше задають собі такі питання. На Житньому ринку продавці м’яса переконують: весь їх товар – свіжий.
«Ми на ранок приходимо, заїжджаємо в лабораторію, там усе перевіряється, штампується, ставляться штампи на м’ясо і нас допускають, і ми заходимо сюди. Документ нам видається», – каже продавець м’яса Наталія.
«Ми проходимо через лабораторію там перевіряють у нас серце, легені і беруть аналізи м’яса, там зразу на місці. Клеймують і ми проходимо в ринок», – підтверджує продавець м’яса Тамара Бовсунівська.
У лабораторії на Житньому ринку розповідають: усе м’ясо, яке продається на території ринку, перевіряється щоранку.
«Все м’ясо, яке поступає для продажу на Житній ринок, перевіряється в лабораторії, м’ясо поступає з рампи в оглядовий зал. Оглядовий зал вміщує від 8 до 10 м’ясотуш, тут проводиться органолептична оцінка м’ясотуш, відбір проб внутрішніх органів, тобто печінки і селезінки, серця, легень, і потім уже відібрані проби досліджуються на трихінельоз. В залежності від результатів експертизи видається експертний висновків кожному торгуючому і вони вже проходять в торговий зал», – розповідає завідуючий лабораторією ветеринарно-санітарної експертизи Євгеній Давидов.
Ветеринарно-санітарні експерти запевняють: усі м’ясні продукти проходять не тільки поверхневий огляд, а й серйозне лабораторне дослідження.
«В цьому залі проводять трихінелоскопію м’яса, біохімічне дослідження м’яса ми можемо бачити контрольні проби дослідження на трихінельоз, перетравлення в штучному шлунковому соці. Тут мікроскопічний методом досліджуємо свинину на трихінельоз, також за допомогою мікроскопічного методу», – каже Євгеній Давидов.
Така сама ситуація і на м’ясному ринку на Богунії – кожного ранку спеціалісти перевіряють якість м’яса і лише після цього допускають товар на прилавок.
«Йдемо в лабораторію – лікарі перевіряють, вони беруть аналіз. Ми приїжджаємо з попередньою довідкою, вони перевіряють, беруть аналізи і потім дають свою довідку, клеймують і тоді ми маємо допуск. І довідочку дають. Покупці у нас не питають, але вони знають, що все пропечатане, це воно більше як для перевірки, але має право і покупець спитати», – розповідає продавець м’яса Людмила Вакун.
Якщо ж купувати м’ясо не на ринках, а в магазині, то в деяких місцях радо показують довідки, які підтверджують якість м’яса, а в інших журналістам взагалі не вдалось з’ясувати чи такі документи є.
Спеціалісти застерігають: варто купувати м’ясо в перевірених місцях та просити в продавців показати документи, які підтверджують якість.