Стартувавши з Олевська на довбанках науковці відтворять древній торговий шлях

29 Травня 2015 10:28
1.zt.ua

1.zt.ua

З міста Олевськ, що на півночі Житомирщини, стартував експериментальний сплав до Вишгорода річковим маршрутом Уборть-Прип’ять-Дніпро, який виконується в рамках міжнародного наукового проекту «Середньовічна Балтія та Чорномор’я: матеріальна реконструкція торгових зв’язків».

Українські науковці на чолі з Андрієм Петраускасом (кандидат історичних наук, вчений секретар Інституту археології НАН України) цього разу відійшли від традиційної археології в бік експериментальної гідроархеоології.

«Для нас головне завдання – вивчити економіку, міжнародну політику та побут слов’ян в умовах максимально наближених до тогочасної реальності. Тому ми плануємо здолати запланований маршрут на човнах-довбанках, якими користувались наші предки» – зазначив Андрій Вальдасович.

4 червня минулого року дослідники показали перший, зроблений ними, човен-довбанку, виготовлений учасниками археологічної експедиції за технологією древніх слов’ян  (X – XI століття н. е.), тобто без використання сучасних інструментів.

Цього разу було створено два таких човни, які спустили на воду неподалік від урочища «Бабина Гора». Дійством мали змогу  насолодитись місцева дітвора, яка отримала можливість покататись по річці на човнах.Під час заходу обговорювалась тема відкриття музею – скансену під відкритим небом. Міський голова презентував план – креслення стародавнього городища.

Джерело: 1.zt.ua