24 червня у народі вважалося, що з цього часу день починає коротшати, а ніч довшати

24 Червня 2015 13:21

reporter.zt.ua

reporter.zt.ua

«Любити ближнього – це найважливіша з людських наук, вона вистраждана людством “
Олесь Гончар

“Варфоломій та Варнава дня украли, а ночі доточили” – кажуть про 24 червня у народі, адже вважалося, що з цього часу день починає коротшати, а ніч довшати.

А ще колись після 24 червня починали готуватися до жнив і спостерігали, якщо під час дощу похолодало – погода зміниться на краще, а також, якщо хмари змінюють колір — зміниться й погода.

За церковним календарем 24 червня вшановують Апостолів Варфоломія та Варнаву, преподобного Варнаву, преподобного Єфрема та ікону Божої Матері «Милуючи».

Іменинниками 24 червня є:

Юхим, Варфоломій, Варвара, Єфрем.

24 червня народились:

1860 — Феофіл Яновський, український лікар-терапевт, один з засновників Київської терапевтичної школи. За його ініціативою на Київщині і в інших регіонах засновано багато протитуберкульозних закладів санаторного типу. Національний інститут фтизіатрії та пульмонології носить ім’я Ф.Г.Яновського.

1899 — Іван Твердохліб, український актор театру і кіно. ролі: Оврам («Патетична соната»), Череви («Сорочинський ярмарок»), Павло («Коліївщина»), Іван («Дорогою ціною») та ін.

Події 24 червня:

1099 — засновано Орден святого Іоанна Єрусалимського, один із найстаріших християнських орденів, що збереглися до сьогодні.
1894 — на конгресі в Парижі, скликаному за ініціативою барона П’єра де Кубертена, прийнято рішення про утворення Міжнародного Олімпійського комітету і проведення раз на чотири роки Олімпійських ігор.
1917 — у Києві на вщерть заповненій Софіївський площі Володимир Винниченко зачитав текст І Універсалу Центральної Ради, прийнятий напередодні.
1934 — столиця України перенесена з Харкова до Києва.
1941 — у трьох тюрмах Львова було розстріляно 2072 особи “з метою прискореного розвантаження тюрем Львівської області від контрреволюційного, кримінально-політичного елемента”.
1945 — у Москві пройшов Парад перемоги Радянської армії у війні проти Німеччини. Командував парадом маршал Рокоссовський, приймав парад маршал Жуков.
2011 — у Печерському районному суді Києва почався суд над Юлією Тимошенко у справі про укладення газового контракту з Росією 2009 року.

Чи знаєте ви, що:

Про наукові міфи, що користуються популярністю

Мозок людини працює тільки на 10% — Брехня
Ця помилка існує вже майже сторіччя. На щастя, а, може, і на жаль, це не так. Дані магнітно-резонансних досліджень мозку наочно демонструють, що велика частина кори головного мозку активно задіяна в житті людини. Працює наша голова, навіть коли ми спимо. Отже, вірити в обіцянки про те, що в майбутньому людина зможе використовувати мозок повністю і тоді наступить щастя всім і відразу, не варто.

Зростання клітин мозку у дорослих припиняється — Брехня
Хоча найактивніше мозок людини росте і проходить основні стадії формування саме в ранньому віці, ділення клітин не припиняється і у дорослих. Дослідження показують, що нейрони успішно ростуть і змінюються до самої смерті. Отже, нерви відновлюються, і шанси порозумнішати є у всіх.

З’їсти булочку з маком — майже те ж саме, що і палити опіум — Майже правда
Як не дивно, в цьому твердженні є частка істини. Хоча від булочки з маком ви не відчуватимете наркотичної ейфорії, яку відчувають курці опіуму, проблеми з наркоконтролем можуть виникнути. Якщо через деякий час після того, як людина з’їсть дві булочки з маком, узяти у неї кров на аналіз, то тест на опіати, швидше за все, буде позитивним.

«Рідна країна»