Дике відчуття спраги, легке запаморочення, слабкість і прискорене серцебиття – все це ознаки зневоднення організму. З приходом літа і разом з ним спеки потребу нашого організму у воді зростає в рази. У кожної людини є особливо улюблені напої, які вона вживає в спекотний сезон. Але чи всі вони можуть відновити наш похитнувся водний баланс, або, може, є ті, які навпаки – завдають шкоди нашому організму?
Почнемо мінірейтінг з напоїв, які найменш бажано вживати літом.
Лимонад
Його не рекомендують пити із за великого вмісту в ньому цукру, який відчуття спраги не те що не зменшує, а збільшує у кілька разів. За даними ряду досліджень, в одній пляшці газованого напою міститься добова норма цукру (для звичайної людини це показник не повинен перевищувати 50 грамів на день). Ну і хімія, яку стали відчайдушно використовувати у виробництві шипучки, що не додає напою плюсів.
Все вищесказане, звичайно ж, не стосується лимонаду, приготованого в домашніх умовах.
Пиво
Мабуть, не можна з упевненістю сказати, що гірше в ньому – алкоголь або величезна кількість калорій. Лікарі кажуть, що в спеку не можна вживати більше двох пляшок хмільного нектару. Якщо ця норма буде перевищена, то любителям пива не обминути похмільного синдрому. Ну, а що стосується калорій, то на вулицях нашої країни можна безперестанку милуватися результатами їх вживання у вигляді пивних животиків. На пиві наша талія росте, як на дріжджах, а кому це треба?
Квас
Його можна було б і не включати в цей список, оскільки за всіма правилами приготований квас дійсно володіє великою здатністю боротьби зі спрагою. А все завдяки тому, що в ньому міститься вуглекислота. Слід зауваж ити: на Русі вважали, що за допомогою квасу можна позбутися холерного вібріона і тифозної палички. А що ж говорять сучасні лікарі? На їх думку, квас є прекрасним антидепресантом. Стільки плюсів у цьому напої! Здавалося б, його можна пити і пити. Але … Все вищесказане абсолютно не торкається пляшкового квасу, який продають зараз у магазинах. Сучасна промисловість перетворила цей цілющий напій, що містить більше 10 амінокислот (з них 8 незамінних), в сурогат, який по суті нагадує лимонад, про який написано вище, і відрізняється лише кольором і смаком.
Компот
В ньому, мабуть, немає нічого поганого, крім цукру. Виключно тільки через нього наш організм не може вдосталь насититися цілющою вологою. Тому по можливості його краще замінити соками (до речі, лікарі радять під час спеки розводити їх звичайною водою).
Що врятує від спеки?
У першу чергу це, звичайно ж, мінеральна вода. Ще одним чудовим засобом від спраги є гарячий чай. Краще, якщо він буде зеленим. Менш ефективні в боротьбі зі спекою кисломолочні продукти. Добре втамувувати спрагу соками. Підійде для цих цілей сливовий, кизиловий, грейпфрутовий, вишневий або томатний сік.
Готуєм лимонад в домашніх умовах
Для охолоджуючого напою нам знадобиться: 6 лимонів, кип’ячена вода – 8 склянок, цукор.
Із шести лимонів треба видавити склянку соку, потім вилити його в дволітрову ємність . Туди ж додати 8 склянок охолодженої кип’яченої води і чашку цукру. Лимонад треба помішувати до його повного розчинення. В отриманий напій можна додати кілька скибочок лимона. Приємного апетиту!