16 липня вшановують мученика Іакінфа, святителя Пилипа, преподобного Анатолія

16 Липня 2015 12:37
turystam.in.ua

turystam.in.ua

«Людина звелася над світом усього живого насамперед тому, що горе інших стало її особистим горем»
Василь Сухомлинський

У дохристиянські часи у ці дні вшановували Перуна, покровителя грому та блискавок, що у християнські часи перетворився на Іллю. І оскільки вже починалися жнива, то підмічали: «Якщо комарі літають роєм – незабаром розпогодиться».

За церковним календарем, 16 липня вшановують мученика Іакінфа, святителя Пилипа, преподобних Анатолія затворника у Ближніх печерах та Анатолія затворника у Дальніх печерах, благовірних князів Василія і Костянтина Ярославських, преподобних Іоанна і Лонгина Яренгських, святителя Анатолія.

У народі цей день називається Маків, і з давніх часів вважається нещасливим. У цей день краще бути обережним і не починати ніякої справи. До цього часу повністю зріє і лісова, і садова суниця. У цей день наші пращури спостерігали за комарами і мошкою: якщо вони в’ються колами, хороша погода гарантована на найближчі семеро діб.

Іменинниками 16 липня є:
Анатолій, Никодим, Василь, Марко, Пилип.

16 липня народились:

1881 — Василь Зеньковський, відомий у Європі православний діяч, богослов, педагог, історик.

1908 — Василь Барка (Очерет), український письменник і перекладач. Автор роману «Жовтий князь».

16 липня відзначають:

День бухгалтера

Події 16 липня:

1054 — переговори між Римом і Візантією щодо впливу у південній Італії та низки теологічних питань у Константинополі завершилися скандалом. Посланець папи Льва IX кардинал Гумберт поклав на вівтар собору св. Софії папську буллу з анафемою в адресу патріарха Михайла Кіруларія. У відповідь Патріарх прокляв посланця і всіх членів його делегації. Внаслідок цього конфлікту Християнська церква розділилася на дві гілки: католицьку і православну.

1990 р. — прийняття Декларації про державний суверенітет України
«Верховна Ради Української РСР, виражаючи волю народу України, прагнучи створити демократичне суспільство, виходячи з потреб всебічного забезпечення прав і свобод людини, шануючи національні права всіх народів, дбаючи про повноцінний політичний, економічний, соціальний і духовний розвиток народу України, визнаючи необхідність побудови правової держави, маючи на меті утвердити суверенітет і самоврядування народу України, ПРОГОЛОШУЄ державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах» («Декларація про державний суверенітет України»).

Чи знаєте ви, що:

Найдавніша гора в Україні розташована поблизу села Дністрово-Кам’янка на Дніпропетровщині. Вона має цікаву властивість – створювати шум у безвітряну погоду. Про гору-барометр місцеві мешканці знають: коли гора “шумить” – чекай зміни погоди. І вони ще ніколи не помилялись.

Секрет того явища в тому, що узвишшя розташоване в районі повітряної течії, або простіше – на протязі. Цю особливість природи використовували спостережливі предки, вибираючи місця для будівництва вітряків. Досі в народі розповідають про чудо-млин, який колись стояв неподалік і безупинно крутився навіть у найспокійнішу погоду.

Співучі піски… Подібне явище спостерігається в багатьох районах світу. Схоже, існує і в Україні, поблизу Нікополя, на косі біля річки Лапінки, на одному з рукавів Дніпра. “Спів” цих, мабуть, найдивніших пісків чути після дощу, коли верхній шар злипається і утворює крихку кірку. Крокуючи нею, можна почути звуки, подібні до свисту повітря, випущеного з автомобільної камери.

«Рідна країна»