Для більшості з нас ранок починається зі сніданку. Для когось це — чай і бутерброд, для когось — традиційна вівсянка або мюслі. Вибираючи меню здорового сніданку, пам’ятайте: ранок — найкращий час для такої поживної вуглеводної їжі, як зерновий хліб і каша. Саме такий сніданок надовго забезпечить ситість і нормальний рівень цукру в крові. Крім складних вуглеводів, сніданок можна доповнити натуральною білковою їжею: м’ясом, рибою. А от від простих вуглеводів, таких як цукерки та ковбаса, краще утриматися.
Як же снідають в Китаї, Австралії та Єгипті.
Сніданок по-китайськи
daostory.com
GREG BAKER/AFP/Getty Images
Китайці рекомендують кашу при діареї та проблемах із травленням, при зубному болю та при застуді, при втомі та загальному нездужанні. І, знаючи про унікальні властивості рису, це стає зрозумілим.Також під час сніданку китайці їдять смажені хлібні палички. Палички готуються із суміші різних видів борошна, з додаванням ароматів шоколаду, овочів, матчі.
ChinaFotoPress/ChinaFotoPress via Getty Images
Сніданок по-австралійськи
Graham Denholm/Getty Images
Waldie/Getty Images
Веджемайт майже не містить жиру, цукру, але містить білок і відмінно підходить для вегетаріанців. Крім того, ця густа паста — один із найбагатших у світі джерел вітамінів групи B: B1 (тіамін), B2 (рибофлавін, лактофлавін), B3 (ніацин), B6 (піридоксин) і B9 (фолієва кислота).Відомо, що вітаміни групи B необхідні для процесу перетравлення та перетворення жирів, вуглеводів і білків, що отримуються з харчових продуктів, в необхідну нам енергію. Вітаміни групи B важливі і для роботи мозку, здоров’я нервової системи, м’язів і серця. Крім цього, вітамін B6 і фолієва кислота (B9) необхідні для вироблення червоних кров’яних клітин в організмі, а вітамін В3 покращує процеси травлення та допомагає підтримати здоров’я й молодість шкіри.
raham Graham Denholm/Getty Images
Сніданок по-єгипетськи
David Silverman/Getty Images
В одній порції фалафель міститься: 52 г складних вуглеводів (що дуже підходить для правильного сніданку), 12 г білків (за рахунок бобових), 4 г жирів і зовсім трохи солі, цукор відсутній. Говорячи інакше, фалафель містить багато білків і корисних складних вуглеводів, тільки рослинний жир і не містить цукру.Як бачите, такий сніданок відмінно підходить для тих, хто веде здоровий спосіб життя й хоче трохи урізноманітнити свій ранковий раціон: фалафель можна приготувати і самим з доступних для нашого регіону продуктів.
Такий здоровий єгипетський сніданок доповнюється салатом зі свіжих овочів, козячим сиром і кунжутно-горіховим соусом, в який можна вмочати хліб. В якості напою єгиптяни віддають перевагу холодному каркаде.