2 листопада 2015 року о 13:30 у Житомирському державному університеті імені Івана Франка (другий поверх центрального корпусу) презентують проект «Рани» про українських військових та їхню реабілітацію очима американського фотографа Йосифа Сивенького.
Проект «Рани» про тему, яка лишається поза увагою міжнародної та української громадськості: проблеми, що стоять перед тими, кого було поранено у війні за українську Європу та демократичне майбутнє, їхні довгострокові витрати на медичне обслуговування, пенсії, фізичну терапію, професійну підготовку, ПТСР та інфраструктуру для людей з обмеженими можливостями. Відтак, проект призначений для інформування і заохочення до дискусії українців про масштабну реінтеграцію поранених солдатів та активістів до повсякденного життя, а також щоб надихнути допомагати іншим.
Світлини проекту «Рани» американського фотографа, який мешкає у Україні з 2003 року, пропонують вхід до світу поранених активістів і солдатів, а також того, як на них впливають наслідки революції, акти війни та тероризму, скоєних Росією та її довіреними особами.
Фотовиставка «Рани» працюватиме протягом двох тижнів на другому поверсі центрального корпусу Житомирського державного університету імені Івана Франка за адресою: м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 40.
Довідково:
Йосиф Сивенький (1978 р.н.) – американець українського походження, який почав їздити до України ще підлітком у 1990-х роках.
Працює в жанрі репортажу, портретної та пейзажної фотографії.
Навчався в Школі візуального мистецтва у Нью-Йорку.
У 1996-ому році вчився танцювати у школі ансамблю Вірського, перш ніж отримав травму. 15 років тому почав працювати в Україні як фотограф і мешкає тут з 2003 року.
Фотографії Джозефа публікувались у The New York Times, The New York Times Sunday Magazine, Conde Nast Portfolio, GQ, Time, Newsweek, The New Yorker. Його роботи виставлені у численних галереях та музеях, зокрема у George Eastman House, University of Applied Sciences and Arts у Німеччині, Musée de l‘Elysée у Швейцарії, Les Rencontres d‘Arles у Франції, United Nations Visitors Lobby у Нью Йорку та у FOAM у Голландії.
Протягом своєї кар’єри фотокореспондента працював над різними соціальними проектами у декількох країнах, які пережили серйозні конфлікти та різноманітні потрясіння. Зокрема, в Азербайджані (2005), Киргизстані (2005), Афганістані (2005), Зімбабве (2007), Грузії (2008), Іраку (2009-2011).
З 2003 року працює фотокореспондентом в Україні. На його українських світлинах люди, інфіковані ВІЛ, хворі СНІДом, туберкульозом, раком; діти з важкими психічними та фізичними розладами, що проживають у притулках; жертви Чорнобильської катастрофи; учасники Євромайдану та тяжкопоранені українські військові.