Жіноча коса – носій зв’язку з Вищим світом

13 листопадаа 2015 10:27
vidpoviday.com

vidpoviday.com

Здавна на Русі вважалося, що волосся нам дано не просто для краси — що воно є носієм зв’язку з Вищим світом та зберігає магічну силу. Недарма символом жіночої краси вважалася коса товщиною в руку. З часом, звичайно, канони краси змінилися, а ставлення до волосся спростилося, тепер ми їх і стрижемо, фарбуємо і завиваємо, що неприпустимо було раніше — адже змінити колір або структуру волосся, на думку наших Предків, означало змінити і своє життя. Коса як була, так і залишається найпривабливішою жіночою зачіскою. За умови, що вона саме з руку а не з “крисячий хвіст”.

Розчісування і приведення в порядок волосся було дуже важливим ритуалом. Воно відбувалося вдумливо. Та й не кожному було дозволено доторкатися до чужого волосся, так дітям заплітати і розчісувати волосся могли тільки батьки, близькі або члени родини. До волосся дівчини, жінки, торкатися міг тільки чоловік або коханий. Найкраще вважалося, щоби дівчинці волосся укладала жінка, особливо, якщо це робить щаслива жінка. Мати на цю роль підходила ідеально.

У Великий четвер у селян існував звичай підстригання косми у людей і тварин. На Русі в цей день стригли волосся дітям, яким виповнився рік. Дівчатам в цей день відстригали кінчик коси. Господарі стригли шерсть на лобі у корів, коней, овець, у курей підрізали хвости. Це осмислювалось як ритуальне принесення жертви. Всі ці обряди і ритуали, так чи інакше, були пов’язані з Волосом і з ритуалами родючості. На Вітебщині (Білорусь), на Великдень, селянки, які мали дорослих дітей, розчісували їм волосся, щоб у них було стільки онуків, скільки волосся на голові.

Всім відомий обряд, коли молодят на весільному бенкеті саджають на шубу, вивернуту шерстю назовні. А також влаштовують шлюбну постіль, підкладаючи під низ хутряну підстилку. Робилося це для того, щоби молоді були багатими і мали багато дітей. На Володимирщині перше яйце, знесене молодою куркою, тричі катали на голові дитини, примовляючи: “Курочка, курочка, віднеси стільки яєчок, скільки волосків на голові у Святослава (Світланки)”.

Дівчатам з дитинства волосся заплітали в одну трипроменеву косу, яка мала ритуальне значення, об’єднуючи в собі життєві сили трьох світів: Яві, Наві і Праві. Коли дівчина виходила заміж, її дівочу косу розплітали, і заплітали вже дві коси, щоб вона отримувала через них силу не тільки на себе, а й на майбутню дитину. Коса на Русі у дівчат була оберегом і джерелом не тільки краси, але і сили та здоров’я. До речі, косу свою жінки берегли від чужих поглядів, і обов’язково прикривали голову.

Неправильно думати, що слов’яни зовсім не стриглися. Стриглися, але повною мірою усвідомлюючи, для чого. Стригли волосся, щоби змінити своє життя — найчастіше в стані душевного потрясіння — вважається, що все погане йде разом з волоссям. Обрізали волосся при хворобі, щоб “зрізати” хворобу разом з кінчиками. Волосся підрівнювали, але не більше, ніж на довжину кінчика нігтя, і робили це завжди на день молодика (на зростаючий місяць). Дітям до 12 років волосся не стригли, щоб “не зістригти розум”. Вагітним жінкам заборонялися майже всі маніпуляції з волоссям, щоб не позбавити енергетичного захисту майбутньої дитини.

Слов’яни з дбайливою повагою ставилися в минулому і відносяться нині до свого волосся, бо все, що даровано людині Небесними Богами і Матір’ю-Природою, необхідно для його гармонійного існування в даному Явному Світі. Косми споконвіку образно порівнювали з засіяним полем пшениці: як колосся пшениці вбирають в себе всі соки і цілющу силу Матері Сирої Землі, чистого світла Ярила-Сонця і зберігають їх, так і волосся людини отримує і вбирає цілющу силу від Небесних Богів, від Земних Батьків і Предків Роду, від Матері-Природи, від космічних променів Ярила-Сонця і Небесних Зірок. Недарма ж волосся спрадавна називали “Космами”, що пов’язує з космосом, підживлює людину.

Чоловіки так само дбайливо ставилися до свого волосся і надавали йому навіть більшого значення, ніж жінки. Символом зрілості, мужності та самостійності у чоловіків була борода. Борода була не просто чоловічим надбанням, вона була символічним підтвердженням приналежності до Божого Роду, тобто, хто носив Бороду, був нащадком Древніх Небесних Богів. Але не тільки до волосся бороди було дбайливе ставлення у чоловіків, вони берегли все волосся на голові та на тілі, бо знали, що через них отримують всі життєві сили від своїх Богів, Природи і Предків.

Розчісування волосся було своєрідним священним ритуалом, під час якого можна було доторкнутися до космічних потоків і відчути, в прямому сенсі цього слова, низхідні з небес потоки життєвої сили. Відбувався цей священний ритуал за допомогою гребеня, виготовленого або зі священних металів, або з гілки священного дерева. Наші мудрі Предки вчили нас утримувати своє волосся в чистоті, бо коли у людини волосся чисте, тоді у неї і помисли чисті.

Волосся накопичує енергію, в ньому зберігається інформація про його хазяїна. Сьогодні вчені підтвердили це. Наприклад, криміналісти всього по одній волосині, яку дістають з гребінця, або яку знаходять на місці події, можуть визначити, чи мав господар справу з наркотиками. За хімічним складом волосся фахівець може дізнатися: спадкові особливості, деякі звички і навіть улюблені страви. Американський біофізик Т. Терібара визначив меню двох ескімосів з Аляски, тіла яких 400 років пролежали в льоду, за допомогою спеціального рентгенівського дослідження їх волосся.

Гребінці з ненатуральних матеріалів призводять до ломоти волосся. Наприклад, пластмасові гребінці викликають статичну електрику. Стародавні люди воліли використовувати гребінці з природних матеріалів: кістки, рогу або деревини: бука, вільхи, берези, клена, ялиці, ялівцю, кипариса, яблуні, абрикоса, горіха, черешні, горобини, ясена, осики, черемшини. Гребінці з деревини бука виліковують від лупи і надають позитивного ефекту для росту волосся і на центральну нервову систему в цілому, так як на голові розташовані нервові закінчення, пов’язані з багатьма внутрішніми органами. При виборі гребінця можна просто потримати його в руках, або піднести до волосся, якщо виникає приємне відчуття, значить, цей гребінець вам підходить.

ВОЛОССЯ, ЯК ПРОВІДНИК

Волосся буває не тільки різних кольорів, але і різної будови: товсте, тонке, пряме і кучеряве. Тонке волосся говорить про багатогранність людини у зв’язку з небом, тобто можливість ловити широкий “діапазон хвиль”. Люди з жорстким, товстим волоссям частіше помиляються, їх легше збити з пантелику, зате вони легше відновлюються після будь-яких випробувань. Володарі кучерявого волосся відрізняються підвищеною емоційністю, стихійністю. Зате кучеряві люди ніколи не бувають фанатиками, на відміну від людей з прямим волоссям. Вважається, якщо у людини розпрямилося волосся, то, в кращому випадку, вона вийшла на більш пряму дорогу. При посивінні змінюється структура волосся. Вважається, поки людина не сивіє, вона живе своїм життям, але як тільки з’являється сивина — включається резонанс з іншими людьми.

СИЛА В ДОВЖИНІ

В індуїстській містичній символіці, волосся подібне павутині або ниткам пряжі, яке позначає “силові лінії” Всесвіту, пронизаного “волоссям Шиви”, — могутнього бога. Вважалося, що саме в волоссі мешкає душа, і якщо його відрізати, то людина може позбутися психічної та фізичної сили. Якщо волосся — джерело нашої космічної сили, значить, все, що з ним відбувається, змінює русло незримої річки, яка омиває нас своїми біоенергетичними хвилями. Тому будь-який вплив на волосся може змінити в той чи інший бік не тільки наш зовнішній вигляд, але і все наше життя.

КОЛИ КРАЩЕ СТРИГТИ ВОЛОССЯ

Наші предки, особливо бабусі, знали в які дні краще стригтися, а в які не варто це робити. Тобто, вони стриглися в сприятливі дні, і не робили зачіску у дні несприятливі.

Понеділок — разом зі стриженим волоссям вас залишить і весь негатив, який накопичився за останні дні.
Вівторок — в цей день робіть стрижку волосся, якщо вас мучить депресія, втома і сірість днів.
Середа — стрижіться в цей день, якщо ви прагнете внести у своє життя багато різноманітності, наприклад, завести багато нових друзів, подорожувати в нові місця, випробувати нові яскраві життєві події.
Четвер — це найбільш сприятливий день для стрижки. Він допоможе вам привернути успіх, стати успішною людиною, на краще змінювати відносини з близькими і рідними людьми.
П’ятниця — для тих, хто вирішив абсолютно кардинально змінити свій зовнішній вигляд і спосіб життя. Змінити не тільки свою зачіску, але свій стиль, образ життя. Якщо ви не плануєте кардинальні зміни, то в п’ятницю краще не стригтися.
Субота — стрижка допоможе волоссю омолодитися і оздоровитися, а також з вас зніметься частка кармічних родових негативних вчинків.
Неділя — єдиний день, коли абсолютно не можна стригтися, інакше ви підрізатимете крила своїй удачі, долі та благополуччя. Але якщо у вашому житті і так все погано, то можете випробувати долю і постригтися в недільний день. Можливо, Доля обернеться до вас сприятливим брком. Але краще всього слідувати не значенням днів тижня, а стригти волосся за місячним календарем і орієнтуватися за місяцем.

МІСЯЧНИЙ КАЛЕНДАР СТРИЖКИ ВОЛОССЯ

Найкраще дізнаватися, коли стригти волосся, — це орієнтуватися за місячним календарем. Так, в певні фази місяця, воно буде краще рости, а стрижка в інші фази місяця призведе до поганого росту і проблем з волоссям. Краще стригтися в період зростаючого Місяця (особливо — в повний місяць) — в цей період волосся буде краще рости. Не рекомендується стригти волосся в період спадаючого Місяця (особливо — молодика) — у вас будуть проблеми з волоссям (поява січних кінчиків, випадання та потоншення волосся) і, до того ж, буде спостерігатися повільне зростання. Особливо небезпечно стригтися в молодик, так як в результаті сила і здоров’я вас можуть покинути. Але якщо у вас і так ламке, заплутане, нездорове волосся, то можна постригтися в період спадаючого місяця — таким чином можна позбутися від проблем з волоссям. Але тут є один аспект — волосся буде повільно рости в період спадаючого місяця, хоча буде здоровими.

КОЛИ НЕ МОЖНА СТРИГТИ ВОЛОССЯ

Є дні, коли краще відмовитися від стрижки волосся. Це недільний день (якщо вірити календарю по днях тижня), а також у дні місячних і сонячних затемнень. За місячним календарем не можна стригти волосся в 9, 15, 23 і 29 добу. У ці дні слабшають захисні сили організму, і якщо постригти волосся, ви втратите і життєву енергію. Тому, щоб точно знати, коли краще слід стригти волосся, потрібно придбати місячний календар, і, перш ніж іти в салон краси, звіритися саме з ним.

Джерело: UA Modna