7 – одне з чисел, яке найбільш часто зустрічається в слов’янській культурі та традиції, символ удачі. Міфологія розповідає нам про Сім Богів дв.руського пантеону, про Сім небес, про Бога Симаргла (Сима, Семиярила). Отже, Сім – поняття досконалості, тому князь Володимир, можливо, і включив Бога Симаргла в пантеон верховних Божеств поряд з Перуном, Дажбогом, Мокошею та іншими. Існує кілька гіпотез походження імені БогаСимаргла (Семаргла) і його тлумачення. Одна з них пов’язує ім’я Семаргла з “Семиглавом” (Семиголовим).
М.Є. Соколов підкреслює, що слово Симаргл – складне і складається з 2 -х частин: Сима,Сема і Рьгла, Ергла. У другій половині слова Симаргла – Ірьгла , Ірьгле, він бачить Ярила. Таким чином, Симаргл – те ж, що і Ярило, Семиярило. Можна припустити, що Ярило тому і носив назву Семиярило, що він зображувався з 7-ма головами. Сам Ярило під ім’ямСимаргл є космічним Богом, що втілює в собі всі сили природи. На думку деяких дослідників, Семиярило – це літописний Симаргл (від Сім і Яр – це дослівно “Семипристрасний”). Назва балто-слов’янського Бога Руєвита, тотожна нашомуСемиярилу. Як писав Саксон Граматик, на острові Руяні було три храми, один з яких присвячувався Руєвиту-Семиярилу. Тут був і ідол цього божества з сімома обличчями, під одним шоломом, на поясі ж висіло сім мечів. Сім облич бога означало сім літніх місяців, коли найбільше проявляється родюча сила сонця.
На Русі багато таємничих обрядів пов’язується з числом 7, наприклад, зола з семи печей, вода з 7 криниць має лікувальну властивість; на морі-океані стоїть груша, на тій груші 700 Дубців, 700 сучків.
Сім, часто використовувалось в міфології. Воно складається з суми 3 і 4 – основних параметрів (ознак), званих “досконалими”, “божественними”. По поглядам давніх, число 7представляє єднання Творця з творінням. Сила і міць числа 7 виявляється і в міфопоетичній традиції слов’ян, згадаймо наші змови “За сімома замками, сімома дверима,сімома ключами”. Існують і прикмети: зав’язати сім‘ю вузлами, зібрати сім вугільців з семи печей…
7 – число людське – (сім отворів в людській голові), сім віків, сім чеснот, чуттєве вираження загального порядку (сім кольорів веселки).
7 основних нот – до, ре, мі, фа, соль, ля, сі.
Сім видимих із Землі небесних тіл у Сонячній системі: Сонце, Місяць, Меркурій, Венера, Марс, Юпітер, Сатурн.
Сім сестер – одна з назв зоряного скупчення Плеяди (вони ж Волосині).
Число 7 – Одне з ряду священних чисел. Це число воістину всюдисуще, корінне серед чисел передвічних. Воно символізує таємницю а також вчення і знання, як шлях дослідження невідомого і невидимого. В традиціях Давньої Русі число 7 застосовувалося в чаклунстві і заклинаннях.
7 – Число, що позначає майже завжди позитивні моменти життя людей, вважалося символом святості у багатьох народів. 7 складається з двох досконалих чисел 3 і 4 і тому 7– це не тільки сакральне число, але й символ розуму. Сім – це містична природа людини: 7= 3 ( розум, душа, дух) + 4 (світ). Сім дверей людини: два ока, два вуха, дві ніздрі і рот. Крім того, сім – число Всесвіту, макрокосму, означає повноту і сукупність.
Сім ключів світорозуміння – Символізують собою сім точок зору на кожну річ. Сьомийключ світорозуміння відкриває саму сутність речей. І кожен духовний імпульс, що дається людству, має сім спектрів свого прояву: сім таємничих Кумар, Духів з Венери, творять сімпросвітницьких шкіл і шляхів, сім релігій.
Сімка присутня: у семи зірках Великої Ведмедиці (іноді їх вважають “непорушними”, оскільки їх видно круглий рік в північній півкулі), в семи зірках кожного по-справжньому згуртованого сузір’я. Бо справді число сім, що зображує три першооснови світу, відображені в четверичному законі динаміки, є число, керуюче життям Космосу. Три вищих принципи панують над чотирма нижчими і володіють їх елементами.
Число сім – це досконалість, впевненість, безпека, спокій, достаток, відновлення цілісності світу, синтез а також невинність і число Великої Матері. Сім космічних ер, сім небес, основних планет і відповідних їм металів, світових сфер, променів Сонця (сьомий промінь Сонця – це шлях, по якому людина переходить з цього світу в наступний). Сім віків людини, стовпів мудрості, кольорів веселки, нот, октав, чудес світу, сім категорій абсолютної оцінки.
У наузній магії, на нитці для замовляння, вяжуть сім вузлів, сім разів повторюються заклинання. Крім того, у казках зустрічаються семимильні чоботи, сім богатирів, сімдружин Синьої бороди, вовк і семеро козенят, сім братиків хлопчика-мізинчика, сімбогатирів і мертва царівна, сім горошин в стрючку і так далі.
Число сім з давніх язичницьких часів вважалося чародійним, чарівним, що має особливий, таємничий зміст, особливу, таємничу силу, тому його і любили вживати. Про містичну, чарівну силу числа сім уже давно забули, але в мові залишився слід від цих старих вірувань і уявлень.