Період життя до 30 років вчені вважають подарунком, який людина отримує від природи. Але при бажанні цей резерв можна продовжити.
За словами директора Державного науково-дослідницького центру профілактичної медицини, головного спеціаліста з профілактичної медицини Сергія Бойцова, людям, що переступили межу свого тридцятиріччя, необхідно посилено займатися профілактикою захворювань, пов’язаних з віковими змінами в організмі.
Здоров’я — та цінність, що дана тобі безкоштовно природою. Але резерв цього подарунка — 30 років.
На думку експерта, поведінкові фактори ризику до тридцятирічного кордону практично не впливають на організм, тоді як в наступні роки саме вони активно провокують хвороби системи кровообігу, онкології і цукрового діабету.
Експерт пов’язує поведінкові чинники з курінням, відсутністю фізичної активності, але особливо — з неправильним, надмірним харчуванням.
До 25 років людина (якщо вона не схильна спочатку до повноти) може їсти стільки, скільки хоче. Однак після 30 років тілу потрібно вже значно менше, а харчування згідно з колишніми звичками призводить до того, що навіть стрункі люди починають набирати вагу.
На жаль, дослідження показують, що дуже багато в 50 років дотримуються того ж режиму харчування, що у 20 або 30 років. У підсумку надлишок вуглеводів та жирів перетворюється на зайві кілограми. Окремо виникає проблема внутрішнього ожиріння в області живота, за якого підвищується тиск, розвивається атеросклероз і цукровий діабет.
Експерт наполягає: після тридцяти необхідно стабільно зменшувати споживання жирів і вуглеводів в раціоні. Це кращий спосіб захистити себе від недуг, що скорочують життя, упевнений лікар.