21 січня – Всесвітній день обіймів

21 Січня 2016 07:02
sjogodni.org.ua

sjogodni.org.ua

Це одне з найцікавіших свят, існуючих у світі. У цей день можна обіймати кого завгодно, навіть абсолютно незнайомих людей.

Хто придумав це свято, достеменно невідомо. Імовірно воно зародився в 70-ті роки минулого століття в середовищі студентів одній із західних країн Європи, багатьом припало до смаку і швидко поширилося по світу.

Свято тішить тим, що обнімати один одного можна без всяких інтимних думок. Хоча спочатку, коли юнаки і дівчата почали обнімати перехожих, деякі шарахалися в сторону, але після роз’яснень, більшість обіймалася з задоволенням. Адже, згідно старовинним повір’ям, обіймаючи один одного, люди обмінюються душевним теплом.

Досить швидко свято було оголошено всесвітнім і деякі вже почали ставити рекорди. Найтривалішими визнані обійми у Великобританії, коли чотири пари простояли, обіймаючись, 24 години 44 хвилини. Попередній рекорд був на 11 хвилин коротше.

У нас це свято, на жаль, не користується великою популярністю. А адже обійми – це не просто – мусі-пусі. І не “телячі ніжності”, як вважали в радянському Союзі, коли лікарі рекомендували навіть не звертати уваги на плачучих дітей і якомога рідше брати їх на руки.

Тепер, на щастя, погляд на обійми, кардинально помінявся. Лікарі з’ясували, що людині для комфортного існування потрібно як мінімум 7-8 обіймів на день.

Під час найпростіших товариських, сусідських, споріднених обіймів люди обмінюються позитивною енергією.

Якщо ви настільки самотні, що обіймати вам нема кого, а колег і сусідів обіймати ви не наважуєтеся, заведіть собаку, кота. Обіймаючи їх, ви також отримаєте порцію позитивної енергії, необхідної кожному з нас для щастя. До речі, тварини це відчувають інстинктивно і горнуться до господарів і один до одного.

Італійський професор медицини Вінченцо Маріньяно назвав обійми еліксиром життя, тому що вони не тільки зміцнюють здоров’я, але й продовжують життя. Цієї ж точки зору дотримується і директор Інституту тактильних досліджень при Майамскому університеті Тіффані Філд, який стверджує, що дотиковий контакт між людьми володіє величезною користю. Адже перше, що відчуває людина, приходячи в цей світ, це материнські і батьківські дотики.

Саме обійми батьків закладають в людині почуття безпеки, комфорту і прихильності.

Сучасні медики стверджують, що якщо дитину в дитинстві не пестили, мало обіймали, гладили по голівці, то вона виростає замкнутою, емоційно холодною, не вміє любити інших і нерідко схильна до агресії.

Ешлі Монтег’ю, у своїй книзі “Дотики” пише про те, що, швидше за все, існує зона мозку, яка активно починає працювати у відповідь на дотик до шкіри людини. І якщо людину в дитинстві обіймають недостатньо, ця частина його мозку атрофується і страждає імунна система.

Спостерігаючи за дітьми, що виросли без обіймів до 7 років, вчені прийшли до висновку, що ці діти не можуть любити інших.

На жаль, з них часто виростають психопати, не пристосовані до життя і схильні до антигромадських вчинків люди.

Невтішні дослідження, проведені нейропсихологом Джеймсом Вільямом Пріскотом, які переконливо свідчать про те, що саме з дітей, яких не тримали на руках, про яких не дбали, виростають жорстокі злочинці.

Про це пише і російський педагог-психолог Надія Чурсіна: “Коли дитину обіймають, цілують, люблять, вона набуває певного досвіду спілкування. Їй комфортно в цій ситуації. І коли їй, і вона хоче подарувати комусь, поділитися цією радістю”.

Кажуть, що всі ми родом з дитинства, і це так. А ще кажуть, що дитинство – найщасливіша пора. Але це залежить від мами і тата.

Саме материнські обійми дають дитині душевний спокій, показують, что малюк зігрітий, і все добре.

Не менш важливі й таткові обійми. Перебуваючи в них в дитинстві ми відчуваємо себе захищеними від усього поганого і сумного на світі.

Обійми братів і сестер – це взаємозв’язок, підтримка, втіха і знання того, що ми не одні в цьому світі.

І обіймаючи один одного в дорослому світі, ми передаємо один одному інформацію про довіру і безпеку.

Не менш важливі обійми і для роботи, особливо творчої.

За спогадами сучасників, Альберт Ейнштейн, стикаючись з труднощами у вирішенні тієї чи іншої поставленої задачі, поспішав в обійми своєї дружини.

Кажуть, що не менше цінував дотик і художник Пікассо, який, якщо обніматися було ні з ким, відправлявся … на масаж спини. Подейкують, що ці сеанси дуже допомагали йому у творчості.

А Жорж Сіменон, коли робота не йшла, відправлявся за натхненням в манікюрний салон, де ласкаві дотики манікюрниць повертали йому здатність творити.

Вчені після ряду досліджень дійшли висновку, що тактильний контакт значно активізує роботу мозку. Деякі з них кажуть, що для плідної роботи досить п’яти дружелюбних дотиків в день.

Дотики допомагають не допустити негативного впливу стресів на наше здоров’я.

У наш час існує цілий розділ у клінічній психології, присвячений вивченню обіймів.

У 70-ті роки XX століття вчені вивчали хімічні препарати – ендорфіни – морфіноподібні речовини, виявлені в кровоносній і нервовій системах людини.

Ці речовини знижують біль і викликають почуття ейфорії. Так от, мозок і нервова система починають їх виробляти у великій кількості, коли ми обнімаємося.

Загалом, обійми – це ще і знеболюючий засіб.

Крім того, в ході досліджень з’ясувалося, що під час обіймів збільшується і вироблення окситоцину – гормону, який знімає депресію,  знижує кров’яний тиск, і зменшує ризик серцевих захворювань.

Багатьом в сучасному світі не вистачає гемоглобіну, пігменту крові, що переносить кисень від органів дихання до тканин. Ми п’ємо гранатовий сік, вишукуємо продукти, які містять його.

А виявляється, потрібно просто обійматися і рівень гемоглобіну в крові підвищиться, імунітет зміцниться, хворості відступлять.

Американські лікарі вже виписують пацієнтам рецепти у вигляді 4-5 обіймів на день.

Обніматися необхідно і всім тим, хто хоче зберегти свій шлюб на протязі всього життя.

Обійми дають відчувати себе коханим, захищеним, вони заспокоюють, дарують задоволення і підтверджують, що надійний друг завжди поруч. А вчені з Кембриджського університету стверджують, що кількість обіймів між подружжям – це головний показник міцності їх шлюбу.

Експерт по відносинах з Великобританії Пола Холл вважає, що: “Обійми дарують людині не тільки чуттєве задоволення, вони також сприяють створенню відчуття комфорту, безпеки, почуття єднання з кимось. А ці три відчуття для створення міцних відносин важливі не менше, ніж секс”.

Продовжувати обніматися особливо потрібно подружжю зі стажем, коли бурхлива лавина пристрасті перейшла в спокійну течію почуттів. Саме обійми не дають річці кохання зміліти і пересохнути.

Ми бачимо на екранах телевізорів, як часто люди по-дружньому обіймаються в Європі, ну так ось: приятельські обійми допомагають людям краще зрозуміти один одного, проявити співчуття, надати підтримку, навіть обіймаючи колегу або партнера по бізнесу, люди підсилюють взаєморозуміння і покращують якість співпраці.

Останнім часом, напевно, багато хто помітив, що, на жаль, в нашій країні люди стали жорсткішими, холоднішими, агресивнішими. Батьки часто зриваються на дітях, діти ненавидять батьків, відбуваються просто страшні речі, яких не траплялося так часто колись.

Може бути, саме час почати святкувати на державному рівні день обіймів?

У будь-якому випадку, давайте частіше обіймати своїх коханих, дітей, батьків, рідних і знайомих, колег, а також своїх чотириногих улюбленців.

Може бути, обійми зроблять нас добрішими, благороднішими, і ми знайдемо мир і злагоду у власних душах, родинах і у всій країні.