Какао — не тільки смачний, але й корисний напій, справжнє джерело енергії для активного та здорового життя.
Після того, як у XVI столітті іспанський генерал Е. Кортес відвідав Америку, какао-боби були завезені до Європи. Рецепт приготування цілющого напою змінився: завдяки корисним властивостям какао до XIX століття гарячий шоколад використовувався в медичних цілях.
Користь какао для нашого організму величезна: какао-боби містять близько 300 різних поживних речовин: вуглеводи, білки, жири, харчові волокна, органічні кислоти, крохмаль, цукри, насичені жирні кислоти, вітаміни (А, В, Е, РР, бета-каротин), мінерали (калій, кальцій, натрій, магній, фосфор, цинк, мідь, залізо, фтор, молібден).
Користь какао:
1. Для настрою. Плоди какао містять анандамід — мікроелемент, що впливає на мозок, здатний викликати ейфорію, підвищувати витривалість, опірність організму та здатність переносити біль. Також какао підвищує в організмі рівень ендорфіну та природного антидепресанту серотоніну.
2. Підбадьорливий ефект від какао значно сильніший, ніж від найміцнішої чорної кави.
3. Поліпшення роботи системи травлення. Біофлавоноїди, що містяться в какао, нейтралізують дію активних форм кисню, які викликають зростання новоутворень в травному тракті.
4. Поліпшення роботи мозку та збереження пам’яті. Вченими було доведено: регулярне вживання какао збереже пам’ять в старості (від 70 років і старше).
В дослідженні, проведеному італійськими та американськими вченими, взяли участь 90 осіб у віці 70 років. Добровольці були поділені на 3 групи. Учасники першої групи протягом 8 тижнів щодня вживали по 450 мг какао, другої — по 520 мг, третьої — по 990 мг. Перевірка короткострокової пам’яті і швидкість засвоювання нової інформації учасників експерименту проводилася за допомогою спеціальних тестів. Результати показали: ті, хто приймав великі та середні дози напою какао, мали найкращі показники тестів: їхні когнітивні здібності, пам’ять і показники роботи мозку покращилися на 40%. Крім цього, у добровольців з другої та третьої групи знизився кров’яний тиск та інсулінорезистентність.
5. Зниження ризику розвитку старечого недоумства. Какао містить флавоноли — природні фенольні сполуки, які захищають нейрони від ушкодження і покращують кровопостачання головного мозку.
6. Зниження артеріального тиску. Какао-боби містятьантиоксиданти, які нейтралізують згубну дію вільних радикалів на клітини організму. Зокрема, антиоксидант поліфенол допомагає знизити артеріальний тиск.
7. Запобігання атеросклерозу за рахунок підтримки в організмі холестеринового балансу. Вживання какао допомагає знизити рівень ліпопротеїнів низької щільності («поганий» холестерин ) і підвищити рівень ліпопротеїнів високої щільності («хороший»холестерин).
8. Смачні ліки від кашлю. Какао-боби містять теобромін, здатний придушувати кашльовий рефлекс і зменшувати подразнення горла.
9. Захист шкіри від УФ- та ІЧ-випромінювань. Какао містить меланін, здатний захищати шкіру від шкідливого впливу сонця та перегрівання.
Какао можна готувати як на молоці, так і на воді. Для приготування напою какао вам знадобляться: ємність для приготування напою, 2 л молока (класичний рецепт какао), 6 ст.л.какао-порошку і 4 ст.л. цукру. В ємність вилити молоко, нагріти. Поки молоко нагрівається, змішати какао-порошок і цукор, всипати в нагріте молоко. Помішувати напій, до закипання.