Про це 16 лютого заявив Голова парламентського Комітету з питань екологічної політики Микола Томенко, виступаючи під час обговорення звіту Уряду.
Він наголосив на тому, що сьогодні в Україні не лише немає міністра екології, немає взагалі державної стратегії екологічної політики. І це, на його переконання, – найбільша біда.
«Коли Комітет ухвалив рішення визнати незадовільною роботу Кабінету Міністрів в екологічній та природоохоронній сфері, ми мали на увазі визнати незадовільною не роботу екологічного міністерства, а насамперед – роботу Уряду, який не розуміє, що треба вкладати передовсім в екологію, в людину. Натомість ми маємо повний хаос в екологічній та природоохоронній сфері, починаючи з кадрових питань і закінчуючи глобальними загрозами», – зазначив М. Томенко.
«Так, найбільші фінансово-політичні групи настільки хотіли розкрадати наші надра, воду, геологію тощо, що ніяк не могли домовитись між собою про «гідного» кандидата на посаду міністра екології чи керівників відомств всередині міністерства. Тому ми досі не маємо і дієвих територіальних органів в екологічній галузі, бо немає профільного міністра, який погоджує відповідні призначення», – зазначив Голова Комітету.
«З нагоди 30-річчя Чорнобиля попри Указ Президента про вшанування чорнобильців, усі соціальні програми і пільги для цієї категорії населення ліквідовані Кабміном. І взагалі – по жодній екологічній темі (використання природно-заповідного фонду України, детінізації видобутку корисних копалин, здійснення державного нагляду у сфері охорони довкілля тощо) ми сьогодні не маємо розуміння Уряду, як ці проблеми вирішувати», – зауважив Голова Комітету.