Пропонуємо вам прості та перевірені способи лікування синдрому «сухого ока», почервоніння та запалення очей народними засобами.
Для багатьох людей постійні дискомфортні стани, такі як відчуття сухого ока, вже стали звичними. Як правило, ці відчуття посилюються до кінця напруженого дня, очі стають червоними, починають сльозитися, відчувається різь та біль.
Причини цього можуть бути різноманітними, і часто пов’язані з тим чи іншим конкретним виду дискомфорту. Але якщо говорити загалом, втома очей може бути наслідком недосипання, сухого повітря в приміщенні, тривалого напруження або захворювання очей.
Правила здорових очей:
1. Зверніть увагу на раціон: їжте овочі, що містять каротин (морква, болгарський перець та ін.), а також чорницю, петрушку, шпинат та іншу зелень.
2. Добре висипайтеся.
3. Намагайтеся підтримувати достатню вологість повітря в приміщенні, де працюєте.
4. Робіть вправи для розслаблення очей. Особливо, якщо працюєте за комп’ютером.
5. Час від часу просто відпочивайте від окулярів, комп’ютера, напруженої роботи.
6. Під час роботи за комп’ютером або читанняелектронних книг підбирайте безпечний для зору шрифт.
Далі зупинимося на найбільш поширених проблемах і дискомфортних відчуттях очей.
Сухі очі
Синдром сухого ока (сухий кератит) може виникнути як самостійне захворювання або бути одним із симптомів іншого захворювання. При цьому синдромі до сухості рогівки призводить недостатня секреція слізної рідини. Порушення цієї функції призводить до появи запалення склери, печіння та свербіння.
Симптоми сухого ока: відчуття піску в очах, хворобливі відчуття при закапуванні ока, підвищене сльозовиділення, різь і печіння, почервоніння очей.
Народна медицина пропонує такі способи лікування синдрому сухого ока:
1. Ватні компреси із зеленим чаєм. 1 ч.л. зеленого чаю залити склянкою окропу, накрити кришкою і дати настоятися 5–7 хв. Настій процідити через ситечко. Після того, як настій охолоне, взяти два невеликих шматочка вати, змочити в чайному настої й покласти на закриті повіки на 1–2 хв. Процедуру слід повторити кілька разів.
2. Ватні компреси з настоями з ромашки та календули також ефективно усувають симптоми сухого ока. Принцип приготування цих настоїв — такий самий, як і зеленого чаю.
3. Гліцерин відмінно усуває сухість слизових оболонок. Капніть кілька крапель на рогівку, і, кліпаючи, рівномірно розподіліть його по поверхні очного яблука. Цей засіб застосовуйте через день.
4. Суміш: сік алое, кип’яченої води або настій ромашки у співвідношенні 1:1. Закапувати в очі при необхідності.
5. Відвар з кореня або листя шовковиці в співвідношенні 1:1. Закапувати очі по 2–3 краплі протягом дня.
Біль, сльозовиділення, почервоніння очей
Біль, сльозовиділення, почервоніння очей може виникати з багатьох причин. Найчастіше це втома, недосипання, сухе повітря та зовнішні подразники: пил, вітер тощо. Як можна це вилікувати?
— Відмінним протизапальним засобом є відвар ромашки. Для його приготування 2 ст.л. ромашки залийте 200 мл кип’яченої води. Дайте настоятися, процідіть і промивайте цим відваром очі (краще на ніч і вранці). Відмінно усуває почервоніння очей і набряки.
— Відвар квітів липи лікує біль і сльозоточивість очей. 2 ст. л. квіток залийте 200 мл кип’яченої води. Дайте настоятися протягом 30 хв. Промивайте очі цим відваром. Також цей відвар заморозити у вигляді кубиків льоду й прикладати на кілька хвилин на очі перед сном. Кубик слід обов’язково загорнути у серветку.
— Подрібнене листя петрушки прикладайте до запалених вік. Сік петрушки відмінно лікує біль і сльозотечу очей.
— Компрес із м’яти. Для його приготування 1 ст. л. подрібненого листя м’яти залийте 200 мл окропу, дайте настоятися протягом 1 години. Сам настій не знадобиться, а листя м’яти слід прикладати до очей. Такий компрес активізує роботу очних проток, знімає втому та почервоніння.
Інші засоби від запалення та почервоніння очей:
1. Сік алое (можна купити в аптеці) відмінно лікує почервоніння очей. Капайте цим засобом по 2–3 краплі в кожне око.
2. Настої з шавлії, квіток календули або кори дуба також лікують почервоніння очей. Приготування: 2 ст.л. трави залити 1 склянкою окропу, дати настоятися до охолодження. Компрес з ватного тампона прикладати до вік.
3. Сік картоплі або кропу. Змочіть в ньому марлю й покладіть на очі на 20 хвилин. Після цієї процедури дайте спокій очам на кілька годин, не напружуйте їх читанням книг або переглядом телевізора.
4. Влітку вилікувати запалення очей допоможе огірковий сік. Змочіть соком ватний компрес і покладіть на очі.