Які доходи мають декларувати житомиряни?

29 Лютого 2016 10:08

3

З 1 січня 2016 року в Україні розпочалася кампанія декларування доходів. Громадяни, які у минулому 2015 році отримували доходи, з яких не було сплачено податок з доходів фізичних осіб, зобов’язані до 1 травня 2016 року відзвітуватися про такі доходи в податковій інспекції за місцем реєстрації. Фахівці  податкової інспекції, звертають  увагу громадян  на те, які саме доходи підлягають  декларуванню.

До таких доходів відносяться зокрема: – дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) (підлягає декларуванню з відповідним оподаткуванням, крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини, та спадкоємців, які отримали у спадщину об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими спадкоємцями-резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини); – дохід у вигляді подарунку від фізичних осіб (або в результаті укладання договору дарування) (підлягає декларуванню з відповідним оподаткуванням, крім обдарованих – нерезидентів, які зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення договору дарування, та обдарованих – резидентів, які отримали подарунок, що оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими обдарованими (резидентами), які сплатили податок до нотаріального оформлення об’єктів дарування); – дохід, отриманий орендодавцем при наданні нерухомості в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання ; – дохід, отриманий орендодавцем при наданні рухомого майна в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання; – дохід від операцій з продажу (обміну) двох і більше об’єктів рухомого майна.

Подати річну податкову декларацію громадяни можуть в Центрі обслуговування платників Житомирської ОДПІ. Графік роботи Центрів обслуговування платників розміщено на субсайті ГУ ДФС у Житомирській області.

Джерело: zt.20minut.ua