Сайти оголошень, соціальні мережі просто насичені різного профілю шахраями.
Про відповідні кричущі злочини розпорвідають самі потерпілі, які втратили від 500 до кількох тисяч гривень.
“Я на шахраїв натрапила на сайті оголошень, – розповідає киянка Світлана Кулай. – Надурити хотіли в інтернеті, коли продавала своє пальто. Купила його два роки тому на розпродажі, але одягла всього двічі. Виставила у лютому оголошення на ОLX. За 2 хвилини набирає чоловік. Каже, що він з Харкова і хоче купити це пальто своїй дружині. Не розпитував ні про стан, ні про крій”.
Світлана запропонувала потенційному покупцеві оплатити за покупку накладним платежем після отримання посилки через Нову пошту.
“Але він настоює, що вже зараз переведе гроші мені на картку, – говорить Світлана. -Записав номер картки. Через хвилину дзвонить, що в нього не виходить покласти гроші. Треба, щоб я вставила картку у банкомат і дала згоду на пересилку. Я кидаю роботу, біжу в банк. Він мене по телефону консультує, що треба натискати. Коли вибрала функцію “перерахунок грошей”, зрозуміла, що то я йому пересилаю, а не він мені. Була б поклала тисячу гривень якомусь Вані з Харкова”.
Шахраї скопіювали дані львів’янина Андрія Приступенка з соцмережі і видурили 500 гривень у його товариша.
“Минулого тижня телефонує друг, – каже Андрій. – Запитує, коли віддам йому 500 гривень, які позичав. Я не маю звички позичати гроші, тому сміюся і думаю, що це у нього такий першоквітневий жарт. Але Юра каже, що поклав їх мені на карточку ще в березні. Виявляється, шахраї зробили копію моєї сторінки у соцмережі, від мого імені написали Юрі і попросили скинути гроші на картку нібито моєї сестри”.