Під час брифінгу в Будинку Уряду в.о. Міністра екології та природних ресурсів України Ганна Вронська повідомила, що для збереження природних комплексів Полісся створюється Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник, який згодом може стати частиною транскордонного українсько-білоруського біосферного резервату загальною площею близько 500 тис. га. Ганна Вронська зазначила, що основними завданнями Чорнобильського біосферного заповідника є забезпечення комплексного збереження унікальної природної території, яка утворилася за період обмеженого доступу до території Чорнобильської зони відчуження і безумовного (обов’язково) відселення. Окрім того, об’єднання в одну організаційну структуру частини підприємств, які функціонують в Зоні на даний час, забезпечить здійснення протипожежних заходів, догляд за лісом, протипаводкові заходи, охорону природно-заповідного фонду, виконання окремих програм, направлених на відновлення природних екосистем тощо.
В.о. Міністра екології та природних ресурсів України повідомила, що до складу біосферного заповідника пропонується включити 226964,7 гектара земель Чорнобильської зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення, межі яких при створенні та функціонуванні ЧБЗ змінюватися не будуть. 10-кілометрова зона, території, на яких розташовані промисловий майданчик ДСП «Чорнобильська АЕС», комплекс «Вектор», ПЗРВ «Буряківка», «ІІІ черга ЧАЕС», «Підлісний», інші виробничі об’єкти та транспортні шляхи до його складу не увійдуть.
У рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» до складу транскордонного українсько-білоруського біосферного резервату планується включити й природний заповідник на Житомирщині «Подальша міжнародна перспектива – створення в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» транскордонного українсько-білоруського біосферного резервату загальною площею близько 500 тис. га з включенням до його складу, окрім створюваного у Київській області Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, природного заповідника «Древлянський» (Житомирська область) та Поліського державного радіаційно-екологічного заповідника (Республіка Білорусь)», -зазначила Ганна Вронська.